У Калуші в комунальній стоматологічній поліклініці з допомогою новітнього обладнання запровадили перелік нових послуг.
Про це з нагоди об’їзду КНП «Стоматологічна поліклініка КМР» повідомив міський голова Калуша Андрій Найда.
За його словами, у минулому році коштом місцевого бюджету для закладу було придбано чотири одиниці нового обладнання на загальну суму 808 753 тис. грн та частково зроблений ремонт на суму 400 тис. грн, пише КУРС.
Так, придбали мікроскоп для лікування кореневих каналів зуба та видалення з нього сторонніх предметів. Такий апарат – це вимога сучасного підходу до лікування пацієнтів. Дає можливість чіткої візуалізації прохідності каналів зуба. У середньому послуга лікування під мікроскопом, зі слів головного лікаря стоматполіклініки Олега Шкляра, буде коштувати близько 800 грн.
“Це значно дешевше, аніж в приватних стоматкабінетах”, – зазначив Найда.
Ще один новий апарат призначений для знеболення пацієнта у випадку проведення астракції зуба – для інгаляційної садації з закисом азоту. Це не є глибокий наркоз, пацієнт увесь час в свідомості. Але дія закису азоту дозволяє розслабити його, зняти нервове напруження, прибрати страх та біль.
До цього придбаний монітор з сенсорним екраном і термопринтером для відстеження життєво важливих показників пацієнта. Лікар в онлайн-режимі має змогу спостерігати за основними фізичними показниками.
Ще один важливий прилад – це окуляри для скринінгу раку ротової порожнини. “Напевно КНП «Стоматологічна поліклініка КМР» єдиний заклад у громаді, де вже є цей потужний апарат”, – похвалився мер Калуша. Окуляри дають можливість при застосуванні ультрафіолетового світла виявляти патологічну тканину, що може бути свідченням розвитку ракового захворювання на ранніх стадіях. Щорічно в громаді діагностують до трьох випадків ракуротової порожнини.
Ремонт стоматполіклініки дав змогу зекономити на витратах за комунальні послуги, відтак у закладі осучаснили діагностичну базу, акцентує Найда.
Мер Калуша нагадав, що в комунальній стоматполіклініці діють пільги для мешканців громади. Зокрема, для учасників бойових дій, учасників АТО/ООС – до 5000 грн на лікування, до 10000 грн на протезування, 1000 грн – на надання невідкладної хірургічної допомоги.
Для людей з інвалідністю 1 та 2 груп, пенсіонерів – до 400 грн на лікування, до 850 грн на протезування, 200 – на надання невідкладної хірургічної допомоги. Для дітей – до 500 грн на лікування. Усіма пільгами можна скористатися один раз на рік.