В Україні зростуть штрафи за незаконний вилов риби. Таку постанову 6 жовтня ухвалив Кабінет міністрів.
За словами начальника управління державного агентства меліорації та рибного господарства в Івано-Франківській області Любомира Стрембіцького, востаннє цінові норми встановлювали десять років тому.
3 кг дорослої риби або одну трофейну має право впіймати один рибалка без штрафу. 5 кг риби можна виловити за один раз у приватних водоймах. В інших випадках, за словами Любомира Стрембіцького, рибалці доведеться заплатити штраф.
"Наприклад, окунь колись коштував 17 грн зараз буде – 3 200 грн. Думаю, це буде значним стимулом не порушувати правила рибальства. На жаль, ще не збільшилися штрафні санкції за червонокнижну рибу. Я думаю, що вона (постанова – ред.) на підході, і Мінприроди це допрацює. Бо зараз виходить, що морена звичайна, яка у нас в Дністрі є, коштує 330 грн. А, наприклад, той же карась сріблястий – 1 500 грн. Тому, я думаю, що це — не за горами", – каже Любомир Стрембіцький.
У скільки збільшаться штрафи, повідомили на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства:
- за карася сріблястого штраф збільшиться у 93 рази (із 17 до 1 581 грн);
- за окуня — у 186 разів (із 17 до 3 162 грн);
- за краснопірку — у 23 рази (із 68 до 1 564 грн);
- за лина — у 13,4 раза (зі 119 до 1 598 грн);
- за ляща — у 9,7 раза (зі 170 до 1 649 грн);
- за плоскирку — у 46 разів (з 34 до 1 564 грн);
- за щуку — у 10,2 раза (з 340 до 3 468 грн);
- за судака — у 7 разів (з 510 до 3 587 грн);
- за сома — у 12 разів (з 425 до 5 117 грн);
- за раків — у 130 разів (з 25,5 до 3 332 грн) та інші.
Денис Онишкевич рибалить на Бурштинському водосховищі. Чоловік розповідає, що займається спортивною риболовлею, тому завжди відпускає впійману здобич.
"Щодо штрафів, я думаю, це — правильно, бо зараз дуже багато браконьєрів, риби мало лишилося. І я вважаю, взагалі треба зробити по ліцензіях, як в Європі. Купуєш ліцензію – ловиш. Бо зараз я приїжджаю з Львівської області, з Дрогобича, щоб половити тут рибу, бо немає де. Браконьєри все вибили", – розповідає Денис Онишкевич.
Валерій Лимаренко теж рибалить у Бурштині. Рибалка каже, сподівається, що нові штрафи покращать популяцію риб у водоймах.
"Чудово! Я б ще раз удесятеро підняв штрафи. Інакше не зупиниш. Що це за штрафи – 30 грн? 3 000 грн – оце вже штраф за одну рибину. Один раз попадеться, я думаю, йому не захочеться більше тим займатися. Я тільки – "за", – розповідає Валерій Лимаренко.
За словами Любомира Стрембіцького, окрім браконьєрів, шкоду водоймам Івано-Франківщини завдають й інші чинники.
"Найбільшу шкоду приносить великий баклан і його популяція. Це — вид, який розселився зовсім недавно, буквально десяток років. Він з’їдає велику кількість риби, ще більшу – він вбиває. Також є питання до чистоти води. Цього року і минулого ми фіксували масове отруєння риби, пов’язане з потраплянням невідомої хімічної речовини у воду", – каже Любомир Стрембіцький.
За його словами, нові штрафи за незаконний вилов риби вступлять в дію після публікації в "Урядовому віснику".