В Івано-Франківську в парку імені Тараса Шевченка третій тиждень поспіль проводять безкоштовні орнітологічні та фауністичні екскурсії для переселенців та місцевих жителів.
Гідеса Наталія Пріяткіна розповіла Суспільному, що під час прогулянок хоче допомогти людям психологічно розвантажитися та навчити цінувати природу.
Жінка працює викладачкою біології та екології у коледжі фізичного виховання. Вона каже, що ідея запровадити екскурсії виникла під час волонтерської роботи.
“Насправді я плела сітки, і до нас у центр приходило дуже багато жінок з Харкова, Києва, які не мали куди податися. Я бачила їхній психологічний стан та й сама сумувала за подорожами. І я їм запропонувала таку прогулянку”, — пригадує Наталія Пріяткіна.
Спочатку прийшли три жителі Харкова з дитиною. Під час екскурсії гідеса розповідала про особливості парку, його історію та пернатих мешканців. За дві години, каже жінка, учасники екскурсії зуміли відволіктися від подій у країні й психологічно відпочити.
“Ми кличемо зябликів, кличемо повзиків. Розповідаю також про качок, які у нас плавають, про особливість білого та чорного лебедів. Чому їх розвели по різних озерах. Адже їх, по-перше, стало більше. І ще чорні лебеді — більш агресивні, вони — австралійські, — пояснює Наталія Пріяткіна. — Також, чому вони чорні? Бо в них — певні кліматичні умови, і це пов’язане з періодом їхнього гніздування. В Австралії якраз тоді активізуються пожежі, таким чином лебеді маскуються. Ще зараз багато розповідаю про черепах”.
Другого тижня на екскурсію прийшло дуже багато людей, пригадує Наталія Пріяткіна. На пізнавальні прогулянки приходять переважно жителі з Київщини, Харківщини, приєднуються і місцеві, які потребують відпочинку. Такі ж екскурсії гідеса проводить на Німецькому озері та у Центрі реабілітації тварин.
“Люди мені кажуть, що вчаться розпізнавати птахів за співом. Я їм показую програму, як це робити. Діти одразу завантажують її і граються. Вони кличуть птахів”, — говорить Наталія Пріяткіна.
Щоб роздивитися пернатих, гідеса дає учасникам екскурсії бінокль та монокль. Так люди можуть побачити синичку, як вона стрибає, як відгукується, каже гідеса.
Наталія Пріяткіна й надалі продовжуватиме проводити безкоштовні щонедільні екскурсії та просить охочих повідомляти їй на сторінку у Facebook.