Житель Івано-Франківська Віталій Ягель повністю щепився проти COVID-19 місяць тому, але досі не може отримати сертифікат про вакцинацію.
У застосунку "Дія" немає інформації про одну з двох доз, які отримав чоловік. Як діяти у такій ситуації та куди звертатися з проблемою, — у матеріалі Суспільного.
Першою дозою вакцини Віталій Ягель імунізувався 21 вересня, другою — 17 жовтня. У системі є інформація тільки про останню дозу. Чоловік не розуміє, як могло так статися, що медики або не внесли дані у систему, або запис із неї зник.
"Не було багато людей, такого напливу. Адже зараз там паломництво утворилося, а тоді не було. Спокійно приходив, без черг. Не було напливу, і десь загубили", — каже Віталій Ягель.
Франківець розповідає, що звертався у різні інстанції, аби з’ясувати чому так сталося.
"Вже телефонували "куди можна і не можна". І всі скеровують до сімейного лікаря. Кажуть, що він має на місці це вирішувати. Не знаю, як лікар, він — непоганий, але чомусь не може знайти. І все, немає інформації. Я і на "гарячу" лінію телефонував і результатів немає ніяких", — каже франківець.
Директор обласного департаменту охорони здоров’я Ігор Дмитренко розповідає, що ситуація, яка виникла у Віталя Ягеля, не є рідкістю. Аби її уникнути, людина, яка вакцинувалася, повинна звернутися до сімейного лікаря.
"Ми створили спеціальну форму з таблицею, яку розіслали сімейним лікарям. Відповідно, коли пацієнт звертається з тим, що немає інформації у базі даних, сімейний лікар вносить її у цю базу. Потім її опрацьовує бригада, яка у той день приїжджала на вакцинацію. Медики бригади додають інформацію і після того лікар вже зможе видрукувати сертифікат для пацієнта", — пояснює Ігор Дмитренко.
На запитання про те, скільки часу може зайняти таке вироблення сертифіката, Ігор Дмитренко сказав, що не готовий дати відповідь, але думає, що це займе день-два, до трьох. Директор обласного департаменту охорони здоров'я каже, що причини зникнення інформації із системи можуть бути різними.
"Можливо, були якісь технічні несправності, можливо, десь пропав Інтернет. Ще є такий факт, що є різні системи для комунікації. Наприклад, одна первинна медична допомога працює з однією медичною системою, інша — з іншою, а лікар на первинній допомозі працює взагалі з третьою. Відповідно, ці всі програми мусять синхронізуватися між собою і тоді це все повністю буде висвітлюватися в одній системі", — розповів Ігор Дмитренко.
Випадків, коли в систему не внесли жодних відомостей про повністю імунізовану людину, на Прикарпатті не було, каже Ігор Дмитренко.