І це при тому, що у європейському місті - Івано-Франківську, невідомо коли буде спроектований та збудований сучасний Палац спорту.
Сьогодні, 28 жовтня, в манежі коледжу фізичного виховання стартує основний раунд Ліги чемпіонів УЄФА, у 6-тій відбірковій групі, пишуть Незалежні медіа Прикарпаття.
Як відомо, учасниками цієї групи, крім господарів, івано-франківського НФК «Ураган», є також азербайджанський «Араз», румунський «Юнайтед Гарац» та «Лічені» із Косова.
Загалом в основному раунді цьогорічної фут зальної Ліги Чемпіонів, приймають участь 32 футзальні команди нашого континенту, які у восьми групах розіграють путівки до елітного раунду.
Сьогодні, першими на майданчик манежу КФК вийдуть представники Румунії на Косово. Початок матчу о 15:00. У другому матчі першого ігрового дня, о 19:00, зустрінуться НФК «Ураган» та «Араз».
Також варто відзначити, що груповий турнір Ліги чемпіонів УЄФА з футзалу, викликав підвищений інтерес у вболівальників спорту, але з тих чи інших причин не всі охочі зможуть особисто бути присутніми на матчах.
По-перше, Зал манежу КФВ не у змозі вмістити всіх охочих.
Ця спортивна споруда, яка була зведена ще на початку 70-х. При її побудові ніхто й гадки не мав, що вона колись буде приймати змагання такого рівня. Манеж планувався та будувався, як легкоатлетичний манеж для учнів технікуму фізичної культури та спорту.
На сьогодні манеж є чи не найкращим спортивним залом в області, завдяки тому, що свого часу у ньому відбувались ігри української Суперліги з баскетболу, і головним спонсором баскетбольної команди «Говерла» був Надвірнянський нафтопереробний завод, який фактично долучився до його часткової модернізації та покращення умов як для команд так і глядачів.
Як наслідок, завдяки співпраці бізнесу та керівництва коледжу, маємо сучасний ігровий зал, яким не можуть навіть похвастатись деякі обласні центр України.
І це при тому, що за роки незалежності, лише лунають балачки від влади усіх рівнів, від міста та області, про необхідність побудови палацу спорту в обласному центрі Східної Галичини.
Крім балаканини, за тридцять років у місті так і нічого не було зроблено, в тому числі враховуючи марнотратних витрат з обласного бюджету на підготовку документації на побудову Палацу спорту між двома кладовищами, в районі села Чукалівка.
На жаль, про це не можна зазначити й щодо інших спортивних споруд міста, які знаходяться у жахливому , а деякі у аварійному - стані. Чого вартий аварійний стан МЦС «Рух», який цьогоріч відзначає своє 35 річчя із моменту початку реконструкції, перевищивши усі строки побудов спортивних споруд в Україні.
Свого часу, було витрачено 300 000 гривень, за рахунок коштів платників податків на невідому до сьогодні нікому документацію та проект, який так і ніхто не побачив.
По-друге, як відомо в Івано-Франківську діють обмежувальні заходи щодо запобіганню розповсюдженню короновірусної інфекції, у зв’язку із цим організаторами було прийняте рішення щодо часткового допуску вболівальників, яких має бути відповідний відсоток до наявних місць.
За інформацію, організаторами турніру було випущено не більше 300 квитків на кожний із шести матчів групового турніру в Івано-Франківську, які одразу ж були розкуплені.
Отож, не дивлячись на це Івано-Франківськ, вже втретє у своїй історії прийматиме матчів розіграшів європейських кубків, які розігруються на європейському континенті серед команд з ігрових видів спорту.
Володимир Омом