Незалежні медіа Прикарпаття

Кошулинський, Вірастюк і три Шевченки: Хто в неділю боротиметься за право стати нардепом від Прикарпаття

4b1c59c7728e2b1cb65f6cb20aaf5cf9 wide big

Цієї неділі, 28 березня, в одномандатному виборчому окрузі №87 відбудуться проміжні вибори народних депутатів України.

 

У листопаді минулого року Центральна виборча комісія призначила проміжні вибори народних депутатів на 87-му окрузі (частини Івано-Франківського та Коломийського району і Надвірнянський район) в Івано-Франківській області на 28 березня 2021 року. Причиною проміжних виборів тут стало те, що народний депутат від фракції "Слуга народу" Зіновій Андрійович написав заяву про складання депутатського мандата. Його було обрано на посаду мера міста Надвірна в Івано-Франківській області, тож він вирішив піти з Ради. Вже 17 листопада У Верховній Раді достроково припинили повноваження народного депутата Зіновія Андрійовича.

 

До слова, проміжні вибори народних депутатів України 28 березня відбудуться і в окрузі №50 на Донеччині.

 

На початку березня ЦВК розглянула останні заяви на реєстрацію кандидатів у франківському 87-му окрузі. Загалом, тут зареєстровано 15 охочих поборотися за місце у Раді. Однак, вже 16 березня, кандидатка від "Європейської Солідарності" Маруся Звіробій-Біленька зняла свою кандидатуру і згодом відкликала заяву про згоду балотуватися кандидатом у ЦВК.

 

Звіробій-Біленька знялася з виборів на користь іншого кандидата – Руслана Кошулинського, який йде на вибори від ВО "Свобода". "Розуміючи, що своїм взаємопоборюванням ми з Кошулинським можемо відкрити дорогу представникам олігархів до Верховної Ради, я прийняла рішення підтримати представника патріотичних сил Руслана Кошулинського", – наголосила Маруся Звіробій. Також у її зверненні йшлося, що "не пропустити до Ради представників олігарха Коломойського та зеленої влади – є одним з наших спільних завдань".

 

Такий крок можна вважати логічним, зважаючи на симпатії виборців перед днем голосування. Відповідно до даних соціологічної групи "Рейтинг", станом на березень серед кандидатів лідерами є Олександр Шевченко від партії "За майбутнє", якого готові підтримати 30,2% виборців. Руслан Кошулинський від "Свободи" попередньо має підтримку 27,6%, а Василь Вірастюк, який йде на вибори від "Слуги народу", має 26,9%. У цьому рейтингу Маруся Звіробій-Біленька відчутно відставала – її готові були підтримати лише 9,1% виборців. Чи допоможе зняття з перегонів кандидатки Кошулинському – стане відомо після виборів, адже зараз занадто маленька різниця між лідерами перегонів, аби прогнозувати реального переможця. За даними того ж "Рейтингу", за останній місяць зросли рейтинги Кошулинського та Вірастюка, а от Шевченка, навпаки, знизився.

 

Отже, хто боротиметься за депутатське крісло на Прикарпатті.

 

Олександра Шевченки

mAj1N24xN7M0tNW5vSRV9n7uQ9hzrJsyPsyv5fT6

Олександр Шевченко "За майбутнє". "Місцевий" політик, має високу підтримку виборців (30,2%). Народився 8 квітня 1971 року у місті Коломия Івано-Франківської області. У 2004 році очолив ТОВ "Скорзонера" – компанію, яка є власником гірськолижного курорту "Буковель".

 

У 2010 році стає депутатом Івано-Франківської облради, увійшов до складу комісії з питань розвитку туризму, рекреації та природокористування.

 

У травні 2014 року стає народним депутатом України. На дострокових парламентських виборах 2014 року балотується по одномандатному виборчому округу №83 від БПП, але вже 6 листопада 2015 року Шевченко виходить із фракції "Блоку Петра Порошенка". У 2019 році Українське об'єднання патріотів (УКРОП) висунуло Олександра Шевченка кандидатом на президентські вибори.

 

На вибори 28 березня йде від партії "За майбутнє", лідером якої є народний депутат Ігор Палиця, котрого пов’язують з Ігорем Коломойським.

 

Олександр Шевченко, маючи достатньо ресурсів, активно світиться на місцевих сайтах, як "досвідчений бізнесмен і політик". Дещо передвиборчу кампанію кандидатові зіпсував карантин і робота "Буковелю" попри "червону зону" на Франківщині. Та незважаючи на це, до виборів кандидат підійшов у списку попередніх лідерів перегонів.

 

Забрати голоси у Олександра Шевченка можуть два кандидати-"двійники". Так, один з них – абсолютний тезка Олександр Леонідович Шевченко – 47-річний уродженець Києва, який, за даними ЦВК, тимчасово не працює та проживає в селі Дзвінкове Фастівського району Київської області. На вибори йде самовисуванцем. Другий двійник – Олександр Петрович Шевченко – 51-річний киянин, електрозварник ручної зварки. Як і попередній, є самовисуванцем.

 

"Свободівець" Кошулинський

86TEk5oPRy1WJWMdZhEZFH8kfhYcCEvRGSmXblYa

Рейтинговим кандидатом, який має усі шанси (27,6%) потрапити у Верховну Раду є Руслан Кошулинський. Вже досвідчений депутат і вірний "свободівець". У 2006 та 2007 роках балотувався до Верховної Ради України за списком ВО "Свобода". У 2010 році був обраний депутатом Львівської міської ради також від "Свободи".

 

З 2012 по 2014 рік - народний депутат 7 скликання від ВО "Свобода. Під час виборів 2012 року обіймав посаду голови виборчого штабу ВО "Свобода". Був віце-спікером Верховної Ради України.

 

У 2014 році балотувався до Верховної другим номером у списку "Свободи". Не був обраний до парламенту. У 2015 році вийшов у другий тур на вибрах Львівського міського голови. З того ж року є депутатом Львівської обласної ради.

 

У 2019 році був кандидатом на посаду президента, також балотувався до Верховної Ради від "Свободи", але партія не пройшла до парламенту. Восени 2020 року був кандидатом на посаду голови Львівської ОТГ. На місцевих виборах обраний депутатом Львівської міської ради від ВО "Свобода".

 

Кошулинський як "свободівець" має сильну підтримку на Франківщині. "Свобода" має стабільно тверду позицію на Прикарпатті. До того ж, Кошулинський тривалий час проживав на Прикарпатті, і дві його доньки народилися у Надвірній. Може допомогти йому і зняття з перегонів Марусі Звіробій-Біленької, яка відкрито закликала голосувати за Кошулинського.

 

"Слуга" Вірастюк

T1PnHhatfV7F5nFL9tchBrAUnCu1wnopINqgf9NI

У лютому партія "Слуга Народу" на своєму з'їзді висунула Василя Вірастюка кандидатом у народні депутати України на проміжних виборах в окрузі № 87. Відомий спортсмен і шоумен Вірастюк став черговим медійним кандидатом у списках "Слуги народу". Як згодом розповідав Вірастюк, йому "зателефонували з Офісу президента, запропонували зустріч.

 

Я орієнтувався приблизно, про що буде йтися, тому прийшов підготовленим. Потрапив на зустріч з президентом – ні для кого не секрет, що ми з Володимиром Олександровичем у давніх дружніх стосунках. Поговорили, президент запитав, чи немає бажання взяти участь як кандидат на довиборах у 87-му окрузі".

 

Відомий Вірастюк тим, що у 2004 році здобув перемогу на чемпіонаті світу "Найсильніша людина світу". Також пробував свої сили як актор. Спортсмен займається реабілітацією ветеранів і є тренером "Invictus Games: Team Ukraine". Почесний президент Федерації стронгменів України.

 

У серпня 2020 року отримав звання "Заслужений працівник фізичної культури і спорту України".

 

Як медійна персона Вірастюк, уродженець Франківська, у регіоні – відомий персонаж. Однак його бажання балотуватися від президентської партії дещо зіпсували репутацію спортсмена. Тим не менше, соціологи напередодні виборів дають йому впевнене третє місце (26,9%.) з мінімальним відривом від конкурентів.

 

Непрохідні кандидати


Рейтинг решти кандидатів не дає шансів на інтригу. Якщо Марусі Звіробій, яка відмовилась від перегонів, ще вдалося подолати 9%, то наступні кандидати набирають значно менше. Так, за Юрія Голінея (ВО "Платформа громад") готові проголосувати 3,5%, за самовисуванця Михайла Ноняка – 2,3%. А от рейтинг інших кандидатів – нижчий за 1%.

 

Непрогнозовані фактори


Не варто забувати і про "традиційний" вплив на голосування – підкуп, який може змінити хід голосування, особливо, коли різниця між лідерами така незначна. Так, за інформацією СБУ, яку було оприлюднено 25 березня, на території округу зафіксовано скупку голосів – діяла "виборча мережа" на користь одного із кандидатів у нардепи. Схема підкупу, як пояснили у відомстві, передбачає зібрання персональних даних виборців та створення на так званої маркетингової мережі масової скупки голосів. Зазвичай таку схему маскують під бази агітаторів-волонтерів. На користь якого кандидата проводилася скупка голосів – не повідомляється.

 

Ще одним фоктором, який може вплинути на голосування в Івано-Франківській області є те, що регіон нині перебуває у "червоній" карантинній зоні. Це суттєво може позначитися на явці виборців. Увесь виборчий процес організовано відповідно до протиепідемічних заходів, які визначив уряд. Серед іншого, перед входом на дільницю виборців опитуватимуть щодо наявності симптомів респіраторних захворювань та проводитимуть температурний скринінг. У разі виявлення у виборця температури понад 37,2°С та/або симптомів респіраторних захворювань, людині буде рекомендовано утриматися від голосування та звернутися за медичною допомогою.

Новини Прикарпаття

Інженера одного з підприємств на Франківщині підозрюють у незаконному видобуванні підземних вод на майже 5 мільйонів

21 листопада 2024
Інженера одного з підприємств на Франківщині підозрюють у незаконному видобуванні підземних вод на майже 5 мільйонів

Головного інженера одного з підприємств Калуського району Івано-Франківської...

На Івано-Франківщині двоє людей отруїлися чадним газом — ДСНС Доповнено

21 листопада 2024
На Івано-Франківщині двоє людей отруїлися чадним газом — ДСНС Доповнено

У селі Великий Рожин Кутської громади, що на...

ВР ухвалила законопроєкт про добровільне повернення на службу осіб, які вперше пішли у СЗЧ

21 листопада 2024
ВР ухвалила законопроєкт про добровільне повернення на службу осіб, які вперше пішли у СЗЧ

Верховна Рада в цілому підтримала проєкт закону №...

На Калущині судили батька, який поставив сина на гречку

21 листопада 2024
На Калущині судили батька, який поставив сина на гречку

У Калуському міськрайонному суді розглянули справу про домашнє...

Прикарпатець нарубав лісу на понад мільйон гривень

21 листопада 2024
Прикарпатець нарубав лісу на понад мільйон гривень

Жителю Косівщини повідомили про підозру у незаконній порубці...

Реклама на сайті

                                                                                        

 

received 2121490914843969

 

 

output y3AQsn

 

 husky web

 

 

 

255521605 1473593313026520 3616651259533858166 n

 

 

 

 

Ми в соцмережах

facebook rss

Новини партнерів

Copyright 2016 - 2022. Незалежні медіа Прикарпаття. Інформаційний ресурс. Всі права застережено.