Другого жовтня 2024 року в Івано-Франківському ТЦК та СП повідомили, що "Укрпошта" почала розсилати повістки на Прикарпатті.
Так, документи підписані електронними підписами начальників ТЦК, а також містять унікальний електронний ідентифікатор у вигляді QR-коду.
Повістки надсилають за наявними домашніми адресами військовозобов'язаних.
Водночас списки військовозобов’язаних, яким розсилають повістки "Укрпоштою" формує не територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Раніше, в етері телемарафону начальник адміністративного відділу районного територіального центру комплектування у Києві Олег Коротченко розповідав, що алгоритми щодо внесення військовозобов'язаних до списків оповіщення створюють за ініціативою Міністерства оборони.
"Тобто, конкретно вони обирають за допомогою системи "Оберіг" хто підлягатиме оповіщенню. Таким чином це працює", — пояснив Коротченко
Зі слів посадовця, до компетенції працівників ТЦК входить тільки сформувати ці повістки.
"Зафіксувати їх або затвердити електронним підписом і тоді вже їх надсилають до адресата певним ланцюгом", — додав військовослужбовець.
Після прибуття військовозобов'язаного до центру комплектування, продовжує Олег Коротченко, кожному громадянину визначають ступінь придатності, чи є відстрочка або підстави на відстрочку.
"Далі вивчають професійно-ділові якості кожного військовозобов'язаного з метою визначення найкращого його використання у ЗСУ.
За результатами цих заходів, вже формують команди на призов, відправку або ж особи, наприклад, укладають контракти зі Збройними Силами. Тобто, здійснюється призов в тому чи іншому вигляді".
Разом з тим, є низка причин, які є поважними для неявки у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки під час мобілізації.
Правозахисники назвали такі причини:
хвороба;
стихійне лихо;
смерть рідної людини;
інша вагома обставина, через яку призовник вчасно не прибув до територіального центру комплектування.
Неявка без поважної причини у будь-якому випадку спричинить покарання.