Незалежні медіа Прикарпаття

В Україні 11 людей померли від лихоманки Західного Нілу. Які регіони "сприятливі" до її поширення?

авто 331
Упродовж останніх трьох місяців – із початку липня – в Україні зафіксували 88 випадків захворювання лихоманкою Західного Нілу, 11 людей померло від цієї хвороби.
 
Про це заступник міністра охорони здоров'я і головний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів в інтерв'ю "ВВС News Україна", яке вийшло 13 жовтня. 
 
Журналістка в розмові з Кузіним згадала, що 8 жовтня у Черкаській області через лихоманку оголосили надзвичайну ситуацію ("Суспільне" повідомляло, що в Золотоніському районі від цієї хвороби померла 69-річна жінка). 
 
Кузін пояснив, що ця хвороба ендемічна, тобто природна для України, "і вона природно буде поширюватися". 
 
нас є певний зсув температур по регіонах країни. Якщо раніше ми говорили, що лихоманка Західного Нілу може поширюватися у Херсонській, Одеській областях і в Криму, то зараз велика частина центральної України стає сприятливою для цього. Що значить сприятливою? Лихоманка Західного Нілу передається через птахів. Вони є природним "резервуаром" цього вірусу. Через Україну проходить кілька шляхів перельоту таких птахів. Потім через комарів може інфікуватися людина або тварини. Лихоманка Західного Нілу була, є і буде. Тут, напевно, треба звикати до того, що ця лихоманка буде у ще більшій кількості в Україні", – додав головний санлікар. 
 
За його словами, протягом останніх місяців випадки захворювання зафіксували у Києві й Київській області, а також по одному випадку – в Полтавській та Черкаській областях.
 
Кузін пояснив, що лихоманка Західного Нілу – це захворювання, яке супроводжується досить високими показниками смертності. 
 
"Від неї немає вакцини й немає специфічного лікування. І тому основна протидія – це, по суті, обмеження гуляння на вулиці, коли там є комарі, без репелентів", – додав головний санлікар. 
 
Найефективніший спосіб профілактики – це запобігання укусам комарів, пояснив він і порадив людям, які проживають поблизу водойм, використовувати репеленти.
 
Також для запобігання зараженню потрібно носити захисний одяг, встановлювати сітки на вікнах, не бути біля стоячої води, де розмножуються комарі. Від людини до людини хвороба не передається, підкреслив він. 
 
"Якщо людина знає, що її вкусив комар, і після цього в неї підвищилася температура, погіршення самопочуття, почалися головні болі, якісь інші симптоми, висипи або інші якісь речі – така людина має терміново звернутися до лікаря і повідомити про те, що були укуси комарів", – додав Кузін.
 
Самостійно визначити, що йдеться саме про це захворювання, людина не зможе, вважає він. Найчастіше, за його словами, хвороба проявляється за два-три дні після укуса комара. 
 
Загрозу цієї лихоманки санлікар оцінив як серйозну. 
 
"Вона є серйозною, вона і буде залишатися серйозною. Треба, щоб люди поступово змінювали свою поведінку стосовно комах. Для багатьох зараз нонсенс використовувати якісь там репеленти, якщо ви просто виходите в парк. Але в умовах глобальної зміни клімату це реальність і це треба робити", – підкреслив він. 
 
За матеріалами ЗМІ.

Новини Прикарпаття

У Раді назвали суму, яку будуть платити чоловіки для бронювання від мобілізації

13 жовтня 2024
У Раді назвали суму, яку будуть платити чоловіки для бронювання від мобілізації

В Україні планують ввести економічне бронювання від мобілізації.

Вважали зниклим безвісти: на війні загинув прикарпатський захисник Андрій Чобан

12 жовтня 2024
Вважали зниклим безвісти: на війні загинув прикарпатський захисник Андрій Чобан

На війні загинув військовослужбовець Андрій Чобан з села...

Реклама на сайті

                                                                                        

 

received 2121490914843969

 

 

output y3AQsn

 

 husky web

 

 

 

255521605 1473593313026520 3616651259533858166 n

 

 

 

 

Ми в соцмережах

facebook rss

Новини партнерів

Copyright 2016 - 2022. Незалежні медіа Прикарпаття. Інформаційний ресурс. Всі права застережено.