Івано-Франківська територіальна громада продовжує зазнавати втрат — на російсько-українській війні гинуть хоробрі бійці та бійчині.
У кожному селі громади є загиблі чи зниклі безвісти воїни, розповів міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.
"Дев'ятого жовтня — день створення Івано-Франківської громади. Не так ми хотіли відзначати річницю її створення. На жаль, наша громада втратила багатьох своїх мешканців у цій страшній московсько-українській війні. Немає села у громаді, де немає загиблих Героїв чи зниклих безвісти. Тому наш обов’язок — зберегти пам'ять про полеглих захисників. Те, що ми можемо зробити для їхніх душ — це молитва і пам’ять. Ці дві речі ми повинні робити, як християни та як українці. Ми розуміємо, що найбільшою пошаною буде українська перемога. Від кожного з нас залежить, щоб вона була якнайшвидше. Тому об'єднуємось, допомагаємо військовим, надаваймо надійну підтримку з тилу й шануймо кожного Героя", — сказав Марцінків.
Зауважимо, що станом на жовтень 2024 року у російсько-українській війні загинули понад 582 мешканців Івано-Франківської громади. Близько 150 сьогодні вважаються безвісти зниклими.
Водночас, зі слів міського голови, місто у різні способи підтримує родини загиблих військових. Насамперед виділяє одноразові допомоги родинам загиблих військовослужбовців у сумі сто тисяч гривень.
"Також щомісячну допомогу надаємо, як родинам полеглих, так і родинам зниклих безвісти. Крім того, 60 тисяч гривень виділяємо на виготовлення пам'ятників полеглим воїнам. Дякую родинам, які об'єднались у громадські організації. Ми комунікуємо, намагаємось організувати різні поїздки, оздоровлення для дітей. Стараємось максимально допомагати родинам наших полеглих Героїв. Проводимо зустрічі, заходи пам'яті. Крім того, є спільнота у соціальній мережі, де ми постійно комунікуємо", — ділився раніше Марцінків.
Окрім того, у межах програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» у громаді відкривають анотаційні дошки. Наразі вже відкрили понад 242 анотаційні дошки полеглим захисникам та захисницям.
Також, аби зберегти пам'ять про усіх полеглих бійців та бійчинь, у громаді створили книги, фільми, Алею слави у середмісті обласного центру та проводять заходи на честь загиблих захисників та захисниць.