Таке рішення, буцімто, має зекономити кошти держбюджету, з чим погодився освітній омбудсмен.
Цю інформацію також підтвердила секретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.
Ось коментар Наталіії Піпи, який вона написала у своєму Facebook:
“Комітет Освіти рекомендував відмінити вручення у школах і виготовлення золотих і срібних медалей державного зразка!
За останні роки ми мали збільшення кількостей медалей, але водночас освітні розриви і зниження рівня знань випускників шкіл за час ковіду і великої війни… Цей анахронізм ще існує лиш у пострадянських країнах… UPD: таким чином кошти держбюджету будуть зекономлені. Школи можуть відзначати тих, хто найкраще вчиться власними відзнаками”.
Й в коментарях до допису хтось підтримує таке рішення, хтось — називає деградаціє
Сама ж вона додала, що в бюджеті на 2025 рік вже був запит на 4,6 млн грн на золоті медалі та понад 1 млн гривень на срібні.
Раніше це питання вже підіймав освітній омбудсмен.
Тоді Сергій Горбачов повідомляв що: ” У 2023 році держава витратила 1,8 млн грн для закупівлі 21,3 тис. медалей, а у 2022 році – 1,77 млн грн для закупівлі 20,6 тис. медалей”.
Також ці шкільні відзнаки не надають жодних переваг під час вступу до вищих навчальних закладів, а також є приводом для маніпуляцій у навчальних закладах:
“Водночас для деяких батьків медалі – це публічне “самоствердження” батьків через успіхи дитини, а для деяких керівників, управлінь освіти – “самоствердження” та авторитет школи на кшталт “чим більше медалей – тим вище визнання”, як у радянські часи. Але, на жаль, не завжди заслуженість медалі потім підтверджують результати ЗНО/НМТ. Це породжувало неоднозначності щодо надання переваг медалістам при вступі. Іноді ж самі претенденти на медаль стають “заручниками” закладу освіти: претендуєш на медаль – бери участь в усіх олімпіадах та конкурсах”.
Наразі невідомо, чи дійсно будуть скасовані золоті та срібні медалі для одинадцятикласників..
За матеріалами ЗМІ