У США відбулись дебати кандидатів у президенти США Камали Гарріс та Дональда Трампа.
Саме на дебатах чинна віцепрезидентка та колишній президент США, які зійшлись у боротьбі за головування у Білому домі, зустрілись особисто вперше.
Перед початком дебатів Гарріс підійшла до Трампа і протягнула йому руку. Він прийняв рукостискання.
“Влаштуймо гарно дискусію”, – сказала демократка. Трамп у відповідь заявив, що радий бачити суперницю і побажав їй “гарно провести час”.
Найперше, про що почали спілкуватись кандидати – економіка. Обидва представили свої економічні плани ще минулого тижня і у межах дебатів розповіли про них детальніше.
Згадала Гарріс і про попередній президентський термін Трампа, наголосивши, що після нього адміністрації Байдена довелось “розгрібати” залишений безлад.
Ще однією темою розмови став так званий “Проєкт 2025” – документ на 920 сторінок, який нібито містить доволі радикальний план другого президентського терміну Трампа у випадку його перемоги.
План розробили в аналітичному центрі The Heritage Foundation люди, які працювали в адміністрації Трампа. Сам республіканець публічно відмежувався від “Проєкту 2025”, назвавши його “занадто екстримальним”.
“Я не маю жодного стосунку до “Проєкту 2025″. Це десь там. Я його не читав. Я спеціально не хочу його читати. Я не збираюсь його читати”, – сказав експрезидент сказавши, що ті, хто писав план, мають як хороші, так і погані ідеї, вкотре повторивши, що він до нього непричетний.
Серед інших тем – питання абортів. Гарріс, зокрема, розкритикувала позицію Трампа щодо абортів наголосивши, що він може заборонити їх у США.
“Я думаю, американський народ вважає, що свобода – зокрема свобода ухвалювати рішення щодо свого тіла – не повинна встановлюватись урядом”, – сказала вона.
Натомість Трамп сказав, що не буде підписувати загальнонаціональну заборону абортів.
“Ну ось, вона знову бреше. Я не підпишу заборону”, – сказав він у відповідь.
Не обійшлось і без теми замаху на Трампа. Експрезидент зауважив, що “отримав кулю в голову” імовірно саме через те, що про нього говорять демократи.
“Це вона стала зброєю, а не я. Вона стала зброєю. Я, імовірно, отримав кулю в голову через те, що вони про мене говорять”, – сказав Трамп назвавши суперників “загрозою демократії”.
Кандидати висловили свої позиції і щодо війни Ізраїля проти ХАМАСу. Трамп у межах цієї дискусії наголосив, що війни не було б, якби він був президентом США і наголосив, що Ізраїль повинен “швидше покінчити з цим”, а США – допомогти Ізраїлю.
Гарріс наполягала на тому, що США підтримують Ізраїль і що він має право на захист, однак наголосила, що важливі методи, які країна використовує, маючи на увазі кризу, яка виникла у Газі та атаки по цивільних.
Віцепрезидентка згадала і про стосунки Трампа зі світовими політиками, За її словами, вони “сміються з Трампа” і навіть деякі з тих лідерів, які раніше працювали з ним, зараз називають його “ганьбою”.
Трамп у відповідь почав говорити про главу угорського уряду Віктора Орбана, описуючи його як “поважного” та “жорсткого” політика. Він пригадав, як Орбан вихваляв його.
Щодо російсько-української війни, то на питання модераторів, чи хоче він, аби війна Україна виграла, Трамп відповів, що хоче “припинення війни”. Він вкотре повторив, що може завершити війну “за години”, звинувативши Байдена і Гарріс у “несміливості”.
Трамп також сказав, що Гарріс перед повномасштабним вторгненням РФ в Україну нібито вела перемовини з Путіним, однак віцепрезидентка назвала його слова “брехнею”.
Окрім цього, кандидати у президенти поспілкувались про охорону здоров’я, міграційну політику, зовнішню політику, минулі вибори президента.
Після завершення дебатів Гарріс і Трамп подякували модераторам і пішли до виходу. Трамп одразу покинув сцену.
За матеріалами CNN