У приміщенні Католицького ліцею в Івано-Франківську громадська організація "Д.О.М.48.24" організувала безпековий форум у межах проєкту "Жінки в безпеці".
На ньому йшлося про безпеку під час війни, медіаграмотність та протидію насильству, повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.
"Ми хочемо висвітлити ті виклики, з якими стикаються поліцейські, активісти, коли працюють з громадами. Поговорити про те, наприклад, що значно зріс рівень домашнього насильства", — каже проєктна менеджерка громадської організації Роксолана Винник.
З її слів, форум відбувається у форматі панельних дискусій. Їх ведуть експерти у галузі, яка стосується безпеки, зокрема вони діляться практичними порадами.
Спікерка однієї з панельних дискусій, психологиня, експертка з кібербезпеки Аліна Касілова каже: медіаграмотність є важливою для кожного, оскільки багато інформації люди отримують в інтернеті.
"Нещодавно повідомляли про те, що неповнолітні підпалювали автівки, отримуючи інформацію через інтернет, та отримували за це гроші. Окрім того, зараз дуже багато неправдивих Telegram-каналів, різних форумів, де поширюється різноманітна інформація. Ми бачимо там великий бум, коли використовують зображення, які згенеровані штучним інтелектом. Через велику кількість переглядів таких зображень, перепостів просуваються певні наративи в суспільстві", — каже Аліна Касілова.
Також, з її слів, акаунти, що позначені начебто як верифіковані, насправді можуть такими не бути. Тому не варто довіряти інформації на сторінці, де, до прикладу, є тільки одна фотографія.
"Також є ситуації, коли Instagram-магазини пропонують безкоштовно надіслати панчохи для дитини, але за це просять батьків, щоб вони зробити фотографії дітей в цих панчохах. При цьому є завжди узгодження про те, щоб дитина була без спідньої білизни. І батьки, не розуміючи, роблять порнографічний контент, який потім поширюється на форумах і продається", — каже Аліна Касілова.
Начальниця відділу зв'язків з громадськістю патрульної поліції в області Олександра Бабецька у безпековому форумі бере участь як слухачка.
"Дуже важливо про ці речі говорити назагал. Завдання поліції — це забезпечення безпеки. Тому намагаємося якось актуалізувати ці питання", — каже поліцейська.
Зі слів проєктної менеджерки Роксолани Винник, серед учасників форуму є представники Держслужби з надзвичайних ситуацій, поліції, сектору безпеки та охорони, соціальні працівники, учасники громадських організацій.