Паскудство нинішньої ситуації у Івано-Франківську не в тому, що скоро забудують черговий зелений клаптик землі.
Зрештою, не вперше, та й не востаннє. Та й чого очікувати від міськради, яка складається з клерків на обслуговуванні будівельних компаній? Біда в тому, що усі, кому не заліпило від обожнювання свободівців і Війтишина, побачили, що люди в пікселі – це досить-таки непоганий антураж для прикриття відвертого дерибану і схематозу. А це гірше, ніж будь-які кульбіти з відосами про ТЦК”, – вважає Роман Гасько, пише КУРС.
Як і чимало критиків рішення про інвестиційний конкурс на будівництво в зеленій зоні біля озера, Роман Гасько застерігає, що інвестор проєкту реабілітаційним центром не обмежиться: “Буде дуже цікаво подивитись, скільки там виросте якогось ЖК чи ТРЦ і в який курятник вони вмістять той нещасний реабілітаційний центр, якщо взагалі не забудуть про нього по ходу пʼєси”.
Думку Романа Гаська поділяють і інші військові. Так, ветеран АТО і військовослужбовець ЗСУ Андріан Волгін переконаний, що його колегами намагаються прикрити будівельну оборудку, внаслідок якої міська громада втратить останній клаптик зеленої зони біля озера.
“Прикрилися в темну ветеранами і навішали громаді лапші на вуха про «реабілітаційний центр» біля озера. Говорив з тими обдуреними ветеранами після сесії і виявилось, що вони не в курсі, що після конкурсу більша частина з того нещасного 1 га відійде інвестору під його приватне будівництво… – пише Андріан Волгін. І додає: – Для мене як ветерана АТО, людини, яка була в полоні і яка з перших днів повномасштабного наступу орків вже була знову на фронті, найкращим реабілітаційним центром зараз є саме озеро з деревами і травичкою навколо. Бо коли біжиш пробіжку навколо озера, то охота свіжим повітрям дихати і відпочивати очима на чомусь живому, а не на сірій запиленій бруківці чи гидотній висотці, якими Марцінків обі…рав це місто по вуха за два свої терміни”.
Військовослужбовець з Івано-Франківська Віталій Пасенюк також засудив маніпуляції міської влади.
“А якщо я вам приведу [на сесію] вдвічі більше військових, які проти? А вдесятеро? Але ж нас не питають, бо ми досі далеко від рідного міста і тільки можемо дивитись, як ви під виглядом благої справи дерибаните наш спільний простір. Лишіть озеро в спокої!” – звернувся військовий у мережі до міського голови.
Уникнути таких маніпуляцій військовими і громадською думкою допомогли б громадські слухання, зауважив ветеран російсько-української війни Юрій Козакевич:
“В даному випадку потрібні громадські слухання. Це обов’язковий захід. Це форма співпраці міської влади та мешканців міста. Ця сесія відбулась без громадських слухань і обговорень, тому це помилка. Призначайте громадські слухання! Прийдуть ветерани, прийдуть цивільні і батьки військових, прийдуть лікарі, прийдуть ЗМІ, прийдуть інші сторони. Будемо разом радитись і шукати рішення. Демократично і прозоро. Громада вимагає поваги і чесності”.