Комунальники з Івано-Франківської громади під час будівництва фортифікаційних споруд на Донеччині отримали легкі контузії.
Вони працювали за три кілометри від лінії фронту.
Про це 25 липня в ефірі радіо "Західний полюс" розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
"Цього разу було найважче. І дрони за ними літали, і маємо три легкі контузії у наших комунальників. Дякую Богу, що і виконали роботу, і повернулися живими", — сказав Руслан Марцінків.
У коментарі Суспільному заступник директора департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Івано-Франківської міської ради Геннадій Пономаренко, який очолював групу будівельників, розповів, що разом з ним на Донеччину їздили 22 чоловіків. Вони будували фортифікаційні споруди на Покровському напрямку. З його слів, зараз їхньому життю й здоров'ю нічого не загрожує.
"Вражень від останньої поїздки багато. Люди, які повернулися з Донеччини, мають легкі наслідки й всім треба трішки підлікуватися. Там постійно прилітає. Навіть, якщо далеко, уламки все одно розлітаються. Однак хлопці проінструктовані й дотримуються правил безпеки. Звичайно, тим, хто їде вперше, — складніше, але колектив — адекватний, постійно в роботі, тож паніки не виникає", — говорить Пономаренко.
Загалом, каже Геннадій Пономаренко, в громаді організовували шість таких поїздок. Франківські комунальники побували в Покровську, Краматорську, Слов'янську, Миколаєві й Херсоні. Вони будували фортифікаційні споруди і допомагали розчищати завали після обстрілів та стихій.
"Три останні поїздки були виключно на спорудження фортифікацій на сході країни. Рік тому, наприклад, ми повернулися після ліквідації підриву Каховської ГЕС — прибирали місто, приводили до ладу ті квартали, де по другий поверх будинків стояла вода. Люди завжди погоджуються й добровільно їдуть, бо знають, куди та з якою метою. Є "кістяк", який постійно їде, є й нові люди", — розповідає Геннадій Пономаренко.
Він додає: групи "добровольців" організовуються раптово і нерегулярно — коли є запит від якоїсь обласної військової адміністрації чи керівництва громади. Ті, хто погоджується допомогти, отримують відстрочку від призову на період будівництва.
"Люди, які беруть участь у будівництві, а це недалеко від "нуля", мають відстрочки. Це не є бронями, але є відстрочками, бо вони, по суті, теж перебувають на фронті", — каже Пономаренко.