Зниження рівня води в басейні Дністра оголило затоплений у 1980-х роках міст, зведений німецькими інженерами під час окупації України в 1940-х роках.
Про це повідомили в Facebook-групі «Дністер 1362».
У зв’язку з обмілінням річки Дністер на поверхні з’явилася унікальна історична пам’ятка – міст, побудований німецькими військами в період окупації України на початку 1940-х років.
Переправа, зведена через ліву притоку Дністра річку Ушицю, має дорожнє покриття з кам’яної бруківки.
«Через зменшення рівня води у басейні річки Дністер на поверхні з’явився затоплений міст. Йдеться про Ушицю, ліву притоку Дністра. Рівень води настільки спустили, що оголився старий міст часів німецької окупації», – йдеться у дописі.
Міст розташований поблизу села Липи Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. До затоплення в 1980-х роках через будівництво Дністровської ГЕС, цим мостом активно користувалися місцеві жителі. Раніше побачити споруду могли лише дайвери, але зараз, завдяки зниженню рівня води, міст став доступний для огляду всім охочим.
За інформацією Вікіпедії, заповнення басейну Дністра водою почалося у 1981 році і тривало шість років. В результаті затоплено долину річки Ушиця та декілька сіл: Чугор, Ушиця, Кривчани, Раколупинці, Яр Косиковецький.
Екологи пов’язують аномальне обміління Дністра та його приток з тривалою посухою та роботою Дністровської ГАЕС на повну потужність. В деяких селах річку можна перейти по осушеному дну. Критично низький рівень води спостерігається і в притоках Дністра.
Зазначимо, що 7 липня 1941 року Стару Ушицю та навколишні села окупували німецькі війська. Під час окупації було розстріляно близько 700 людей, ще 130 юнаків і дівчат вивезли на примусові роботи. Визволення Старої Ушиці від нацистів відбулося 29 березня 1944 року силами 237-ї стрілецької дивізії 380-ї армії Першого українського фронту.