Чоловікам не розповідають про те, що вони мають право на відтрочку від мобілізації.
Представники ТЦК та СП часто вдаються до певних хитрощів під час мобілізації чоловіків. Найпопулярнішими "прийомами" є повне мовчання про право на відстрочку від мобілізації, неприйняття заяв від українців, або недобросовісне проходження ВЛК, під час якої стан здоров'я чоловіка не досліджують.
Про те, до яких хитрощів вдається ТЦК при виконання плану мобілізації, розповів для "ТСН" адвокат Ростислав Кравець.
Він також зазначив, що часто чоловіків свідомо переконують, що заява про відстрочку їм нічого не вирішить, лише для того, щоб вони такого документа не писали.
"Водночас вони прекрасно розуміють, що якщо особа дасть письмову заяву, фактично це буде підставою для відстрочки від мобілізації. Також є зловживання під час проходження військово-лікарських комісій, коли фактично не досліджується стан здоров'я", - повідомив адвокат.
За словами адвоката, такі ситуації виникають лише через те, що в українському законодавстві чітко не регламентуються правила вручення повісток. Це й спровокувало появу нечесних методів вручення повісток представниками ТЦК.
Як за Законом мають вручити повістку?
Правила вручення повісток в Україні регулюються Порядком організації та ведення військового обліку громадян України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 року № 921.
Згідно з цим Порядком, повістка вручається особисто військовозобов'язаному або його законному представнику під розпис.
Повістка вручається:
- за місцем проживання військовозобов'язаного;
- за місцем роботи або навчання військовозобов'язаного;
- на вулиці або в іншому публічному місці, якщо військовозобов'язаний перебуває у цьому місці.
- повістка вручається уповноваженими особами, які мають відповідне посвідчення.
Вручення повістки може бути засвідчено відеозаписом.
У разі вручення повістки на вулиці або в іншому публічному місці військовозобов'язаний має право вимагати від уповноваженої особи пред'явлення посвідчення та повістку.
"Єдине, на що варто звернути увагу, повістку може вручати виключно уповноважена особа військкомату. На сьогоднішній день офіцерському складу мають право вручати виключно за місцем реєстрації, а особам рядового й сержантського складу також можуть вручати повістки в будь-яких інших регіонах України", - підкреслив Кравець.