Кожен медзаклад має забезпечити резерв пального для генератора щонайменше на 5 днів.
У медичних закладах Прикарпаття є 117 генераторів. Тож лікарні готові рятувати пацієнтів за будь-яких умов.
У Міністерстві охорони здоров’я України кажуть, що в українських лікарнях вже є 4 095 генераторів, які спрацьовуватимуть у випадку аварійних відключень електроенергії чи блекаутів.
Завдяки спільній роботі МОЗ із міжнародними партнерами медзаклади продовжують отримувати критично необхідне обладнання для безперебійного електроживлення. Тож найближчим часом генераторів стане ще більше.
«Попри постійні загрози з боку Росії та нові виклики, спричинені повномасштабною війною, в Україні триває активна підготовка до зимового сезону. МОЗ разом із партнерами продовжують працювати над забезпеченням лікарень електричними генераторами, аби медзаклади могли повноцінно працювати та надавати пацієнтам всю необхідну медичну допомогу в умовах віялових чи аварійних відключень електроенергії. Однак кожен керівник медзакладу на місці має створити всі умови, щоб генератори функціонували належним чином та забезпечували безперебійну роботу лікарень», – зазначив Віктор Ляшко.
У разі надзвичайної ситуації завдяки автономним джерелам живлення у лікарнях безперебійно працюватимуть відділення інтенсивної терапії, операційні та критично важливе обладнання, що дозволить рятувати життя пацієнтів.
Наявність щонайменше 1 генератора в лікарні – вимога НСЗУ Національної служби здоров’я України під час контрактування медзакладів, яка діє вже понад 2 роки.