Незалежні медіа Прикарпаття

Небезпечна вода: держпродспоживслужба в Івано-Франківській області попереджає про наслідки підтоплень

97f4cf7373bfbcb6

Вода в криницях та каптажах на територіях Івано-Франківської області, які затопило внаслідок негоди минулого тижня, є небезпечною.

 

Про це попереджають на сторінці Головного управління Держпродспоживслужби області у Facebook.

 

"Причиною є те, що "висока вода" змивала все на своєму шляху. І ґрунт зі збудниками кишкових інфекцій, фекалії тварин і людей, добрива та інші забруднення могли потрапити до цих джерел нецентралізованого водопостачання. Це може зробити їх непридатними до використання на декілька тижнів після затоплення", — йдеться у дописі.

 

Як убезпечитися від інфікування хворобами через споживання води, якщо ваше угіддя затопило


Відмовтеся від вживання води з криниць та каптажів.


Зверніться до місцевого органу самоврядування щодо забезпечення питною водою.


Використовуйте для приготування їжі, господарських та гігієнічних потреб тільки безпечну воду: бутельовану, привезену питну в спеціальних цистернах або очищену спеціальними засобами.


Споживайте також воду, яка постачається через централізовану систему водопостачання, — вона підлягає постійному моніторингу якості.


Пам’ятайте, що кип’ятіння води та знезараження її спеціальними засобами (таблетками для очищення) не позбавляє її від хімічного забруднення.
Особливо уважно потрібно ставитися до води, яку використовують і споживають діти.


Якщо ви маєте електричну помпу, яка качає воду зі свердловини, не наближайтеся до неї, поки її не перевірять електрики — це допоможе уникнути ураження струмом.


Воду з колодязів відповідно до методики доведеться відкачати, очистити стіни від нальоту, а дно — від осаду та сміття, потім — продезінфікувати. Після цього треба заповнити резервуар і знову відкачати воду. Користуватися колодязем можна лише після наступного заповнення та проведення лабораторного контролю води в ньому. Процедуру очищення потрібно проводити раз на рік.

 

Не використовуйте воду з природних джерел, поки фахівці не проведуть її лабораторне тестування на вміст небезпечних речовин та збудників хвороб.

 

Дезінфекція криниць

 

Весною, восени та у разі негоди потрібно проводити профілактичне знезараження криниць, радять у Держпродспоживслужбі.

 

Для цього використовується хлорне вапно або ж спеціальні таблетовані дезинфікуючі засоби. Також хороший ефект дезінфекції води дають керамічні "патрони", заповнені хлорним вапном з водою, які опускають в криницю на один місяць. Після чого їх очищують, знову заповнюють та опускають в криницю. Після профілактичного знезараження водою можна користуватися вже через 2 години.


У випадку, коли вода криниці забруднена, змінився її смак, запах, колір чи з інших причин виникає необхідність дезинфекції, тоді рекомендують викачати воду, очистити від намулу стінки та дно.


Зруб продезінфікувати 5% розчином хлорного вапна. Розчин готують так: 0,5 кг хлорного вапна висипають в 10-літрове пластмасове або емальоване відро, яке має покришку, доливають літру води й акуратно розмішують. Після цього доливають воду до повного об’єму. Накривають покришкою. Такий розчин потрібно відстояти 24 години. Відстояний розчин обережно зливають, а згашене вапно, що залишилося на дні відра, викидають.
Готувати розчин необхідно на відкритому повітрі, дотримуючись правил техніки безпеки.

 

Воду, що заповнила криницю, знезаражують хлорним вапном з розрахунку ≈500 г/м³ води. Через 8 годин воду вичерпують, проводять повторну дезінфекцію води з розрахунку вдвічі меншої кількості хлорного вапна на 1 м³.

 

Застосовують також таблетовані препарати згідно з методичними вказівками, затверджених МОЗ України. Через 6 годин воду знову вичерпують, після повторного наповнення і втрати запаху хлору її можна вживати.


Слід зазначити, що хлорування води дає тимчасовий ефект. Тому якщо є постійне джерело забруднення (затікання нечистот від вбиральні, ґрунтових вод через несправний колодязний зруб тощо), користування водою колодязя забороняється до усування цих дефектів.


Профілактична санація шахтних колодязів включає попередню дезінфекцію підводної частини криниці об’ємним способом, очищення, ремонт та дезінфекцію. З метою дезінфекції застосовуються дозволені МОЗ України засоби, які внесено у відповідний державний реєстр і які випускають у вигляді розчинних у воді таблеток. А також — хлорне вапно, гіпохлорит кальцію та інші.


Після проведення санації колодязя рекомендують провести лабораторний контроль якості питної води на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники.

Новини Прикарпаття

Перелік професій для бронювання від мобілізації розширили

30 листопада 2024
Перелік професій для бронювання від мобілізації розширили

В Україні розширили перелік сфер, працівники яких можуть...

Шмигаль заявив, що зараз неможливо відкрити повітряний простір в Україні

30 листопада 2024
Шмигаль заявив, що зараз неможливо відкрити повітряний простір в Україні

З огляду на безпекову ситуацію, частково відкрити повітряний...

Одна область стала першою в Україні, яка повністю “очистилася” від УПЦ МП

30 листопада 2024
Одна область  стала першою в Україні, яка повністю “очистилася” від УПЦ МП

На Львівщині не залишилося жодної парафії Московського патріархату.

Зеленський прокоментував заклики союзників знизити мобілізаційний вік в Україні

30 листопада 2024
Зеленський прокоментував заклики союзників знизити мобілізаційний вік в Україні

Президент України Володимир Зеленський прокоментував заклики союзників щодо...

В Україну повернули тіла 502 загиблих захисників

29 листопада 2024
В Україну повернули тіла 502 загиблих захисників

За результатами проведених репатріаційних заходів, на підконтрольну уряду...

Реклама на сайті

                                                                                        

 

received 2121490914843969

 

 

 

 

 husky web

 

 

 

255521605 1473593313026520 3616651259533858166 n

 

 

 

 

Ми в соцмережах

facebook rss

Новини партнерів

Copyright 2016 - 2022. Незалежні медіа Прикарпаття. Інформаційний ресурс. Всі права застережено.