Волонтери "Дому Сірка" зафіксували в Івано-Франківську випадки ймовірного отруєння собак. Про це Суспільному розповіла керівниця благодійної організації Наталія Когут.
За її словами, двох собак із симптомами отруєння волонтери знайшли на вулиці Промисловій. Тварин одразу відвезли у ветеринарну клініку, однак врятувати вдалося лише одного собаку. Наталія Когут каже: обидві тварини були стерилізовані та вакциновані.
"Відвезли у клініку й одразу викликали поліцію, але слідчо-оперативна група не приїхала на місце події. Поліцейські пояснили це так: "Розумієте, якщо там немає камер, то це "мертва" справа. Це може бути тільки адміністративне правопорушення. І наш дільничний може виїхати, щоб подивитися, чи є там камери". Заяву не прийняли, поліція не приїхала до клініки", — розповідає керівниця "Дому Сірка".
Тварину, яка загинула, волонтери відвезли на розтин, щоб дізнатися причину смерті. Наталія Когут додає: цією процедурою мали б займатися поліцейські.
Як розповіла Суспільному речниця патрульної поліції в Івано-Франківській області Христина Мриглід, 28 квітня поліцейські отримали повідомлення про ймовірне отруєння собак на вулиці Промисловій і одразу виїхали на місце події.
"На місці події екіпаж зв'язався із заявницею, оскільки її не було на місці події. Вона повідомила телефоном про те, що поїхала у ветеринарну клініку з твариною. Одна собака вже померла, інша була жива. Заявниця попросила опитати очевидців і подивитися, чи є там камери", — говорить Христина Мриглід.
За її словами, жінка, яка зв'язалася із поліцейськими, повідомила про намір зібрати усі потрібні документи для написання заяви щодо цієї ситуації.
Суспільне також звернулося за коментарем до речника поліції в Івано-Франківській області Андрія Яцківа. За його словами, жодного звернення чи письмової заяви від волонтерів не надходило. В разі її написання, каже Андрій Яцків, поліція проводитиме перевірку.
Франківка Аліна Біньковська — власниця такси. Дівчина розповідає: через випадки ймовірного отруєння собак побоюється гуляти зі своєю твариною у місті. Каже: готова носити зі собою антидот від отрути, щоб в разі появи симптомів надати допомогу собаці.
"Моїй таксі — шість років. І мене дуже турбує те, що у Франківську масово труять собак ще з 2021 року. Це загрожує не лише безпритульним тваринам, а й також домашнім. Отруту сиплять, собака гуляє, вдихає її й отрута миттєво починає діяти. Часто тварину не довозять у ветклініку", — говорить Аліна Біньковська.
Керівниця благодійної організації "Дім Сірка" Наталія Когут розповіла, що у жовтні 2020 року в Івано-Франківську волонтери зафіксували випадок масового отруєння собак. Тоді поліція відкрила кримінальне провадження.
"Тоді порушили справу, але зараз, я так розумію, вона успішно закрита, тому що нікого не знайшли. Тоді було понад десять тварин, яких отруїли. Але справа до суду не дійшла", — пригадує Наталія Когут.
За словами речника поліції в області Андрія Яцківа, деталі справи 2020 року поліція прокоментує у відповіді на інформаційний запит Суспільного.