Не варто нехтувати сигнали "повітряної тривоги", - закликає іванофранківців міський голова Руслан Марцінків.
Він доволі емоційно звернувся до містян. Спостерігав , як під час завивання сирени, люди безпечно поводять себе на вулицях. І не поспішають в укриття.
Нехтування сигналами небезпеки, каже очільник міста, може коштувати життя і дорослим, і дітям. Воєнні ризики нині існують для кожного українського міста, інформують "Незалежні медіа Прикарпаття".
Дивується байдужому ставленню до сирени, що сповіщає про повітряну тривогу Ярослава, переселенка з Макарова. Це містечко, що на околицях столиці, зазнало авіа-і ракетних ударів уже в перші дні війни. Тож майже тиждень родина зі старенькою бабусею і крихітною Василинкою, провели в погребі. Адже поруч із будинком лунали вибухи. Після того, як дивом вибрались із російського оточення до мирного Івано-Франківська, сім'я повсякчас реагує на сигнали тривоги.
Психологи запевняють, жителі мирних населених пунктів ігнорують сигнали тривоги, оскільки ще не бачили справжнього лиха. Їм здається, що війна далеко від них.
Психологи стверджують, свідоме ігнорування небезпеки - це один із способів психологічно захиститися від воєнного жахіття. Але є й інші, більш безпечніші засоби контролювати власну поведінку і душевну тривогу.
Фахівці радять, якщо поблизу немає укриття - сховайтеся вдома. Подалі від вікон і так, аби від вулиці вас відділяли як мінімум дві стіни. А ще прикрийте голову ковдрою, аби захиститися від осколків. І пам"ятайте, береженого Бог береже.