На Прикарпатті приблизно 285 тисяч людей встановили на свої мобільні телефони додаток "Повітряна тривога".
Про це повідомив начальник управління з питань цивільного захисту населення обласної військової адміністрації Володимир Стебницький.
Він закликав усіх жителів області завантажити цей застосунок, аби вчасно отримувати сигнали повітряної тривоги.
Зі слів Володимира Стебницького, від початку повномасштабного вторгнення російських військ, станом на 16:10 17 березня, на Івано-Франківщині сирена лунала 28 разів.
"Сигнали повітряної тривоги у нас за цей час були різної протяжності. В укриття ми ховалися мінімально на пів години, максимально – на п'ять годин. Але просимо людей із розумінням поставитися до цього. Тому що від ваших дій залежить ваше здоров’я і життя. Ворог не спить, він постійно тримає нас у напрузі", – каже Володимир Стебницький.
Для передачі сигналу повітряної тривоги в Івано-Франківській області використовують 144 вуличні гучномовці, 63 електросирени, із них 24 – в Івано-Франківську.
"Вони – у справному стані, функціонують. Наші фахівці цілодобово проводять моніторинг, технічне обслуговування і забезпечують готовність цих сирен до використання", – повідомив Володимир Стебницький.
Начальник управління з питань цивільного захисту каже, сигнал повітряної тривоги можна почути в етерах прикарпатських телеканалів: UA: КАРПАТИ, обласного телебачення "Галичина", "РАІ", "3 студія", телерадіокомпаній "Снятин" та "Надвірна". А також радіостанцій — Українське радіо, "Західний полюс", "РАІ" та "Вежа".
Володимир Стебницький закликав прикарпатців налаштувати у своїх домівках телесигнали та радіоприймачі, щоб не пропустити сигналів тривоги.
"Телеканали та радіостудії передають вам ваші дії. Наприклад, після звучання сирени ви вмикаєте чи хвилю, чи телеканал. Там надають інформацію: "Увага! Повітряна тривога. Будь ласка, спустіться у сховища". Ви повинні взяти найнеобхідніші речі. Насамперед документи, мінімальний запас їжі, обов’язково теплий одяг. Перебувайте в укритті, допоки не пролунає сигнал про відбій повітряної тривоги", – каже Володимир Стебницький.