Сьогодні відбулась позачергова, дванадцята сесія Івано-Франківської обласної ради.
У залі з 84 обраних були присутні 75 народних обранців.
Під час засідання депутати внесли зміни до Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в області на 2018-2022 роки, передає кореспондент Ратуші.
"Івано-Франківська область входить зони територіальної оборони №5. Наразі загалом є 404 військовослужбовці у семи батальйонах, що розташовані у всіх районах області. Укомплектованість складає майже 72%. В області територіальна оборона може збільшитись до 4,5 тисячі осіб, зокрема резервістів, які уклали угоди. Кошти необхідні для дообладнання кімнат зберігання зброї, приміщень, де зберігаються документи, побутових кімнат та інших",- сказав заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Ільчишин.
Оборонний бюджет Прикарпаття зросте на п’ять мільйонів гривень. Більшість коштів – 3,5 мільйона – спрямують на забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи.
700 тисяч гривень виділять надання шефської допомоги військовим частинам ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби, а також на військово-патріотичне виховання молоді.
Управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації по загальному фонду (видатки споживання) отримає 800 тисяч гривень.
Рішення підтримали 75 депутатів облради.
Обласна рада вирішила:
Внести зміни до Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в області на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 02.03.2018 № 817-20/2018, виклавши паспорт Програми та Перелік заходів, обсягів та джерел фінансування Програми у новій редакції.
Департаменту фінансів облдержадміністрації (І. Мацькевич) при внесенні змін до обласного бюджету на 2022 рік врахувати потребу в коштах на реалізацію заходів Програми, виходячи з можливостей дохідної частини обласного бюджету та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
Зазначається, реалізація Програми протягом 2018-2022 років буде сприяти вирішенню питань за тими напрямами, де спостерігається дефіцит ресурсів з державного бюджету, та забезпеченню проведення на належному рівні мобілізаційної підготовки, налагодженню чіткої системи військового обліку, накопиченню якісних мобілізаційних ресурсів, виконанню завдань територіальної оборони.