Незалежні медіа Прикарпаття

Як побороти похмілля. Дієві методи, щоб уранці привести себе до тями

b775faff

Весела новорічна ніч з великим застіллям на ранок може відгукнутися вбивчим похміллям, тобто синдромом організму, що наступає наступного дня після надмірного вживання алкоголю.

 

Відчуття не з найприємніших: головний біль, нудота, сухість і неприємний смак у роті, сильна спрага, озноб, який змінюється відчуттям жару. Також у багатьох виникає прискорене серцебиття та порушення ритму в роботі серця. А ще – слабкість, пригнічений стан, почуття провини тощо.

 

Звичайно, найкращий варіант уникнути такого стану – не вживати чи, щонайменше, не зловживати кількістю спиртних напоїв. Але що робити, коли зранку нестерпне похмілля таки «карає нас за гріхи наші».

 

Для того, щоб уникнути різних побічних ефектів від передозування алкоголем людство здавна почало використовувати різні методи. Серед них “народні” рецепти боротьби із симптомами похмілля. Усе, що завгодно, що хоч трохи прийти до тями. окрема, йдеться про солоний розсіл, каву чи чай, вживання алкоголю після похмілля, а також медикаментів – активованого вугілля чи сорбенів тощо.

 

Який з цих методів справді дієвий, а що навіть шкодить організму людини, чому одні люди страждають більше від похмілля, ніж інші, а також як боротися з неприємними відчуттями.

 

Симптоми похмілля


Стан похмілля триває зазвичай не більше доби. Неприємні відчуття супроводжуються на наступний день огидою до спиртного та може мати такі клінічні ознаки:

 

- сухість у роті,

 

- головний біль,

 

- тремтіння у всьому тілі,

 

- дратівливість,

 

- почервоніння очей,

 

- чутливість до світла і шуму,

 

- нудота і блювання

 

- біль у кінцівках

 

- втрата апетиту і навіть депресія.

 

Також можлива дратівливість або повна апатія і так звана «адреналінова туга» – почуття провини, відчуття, що напередодні зробив щось неналежне, неправильне, навіть на тлі ясної пам’яті на події і чіткого усвідомлення того факту, що ніяких дійсно ганебних дій не було.

 

Також алкоголь впливає на нервову систему. Усунення депресивного впливу алкоголю на мозок, ймовірно, пояснює чутливість до світла і звуку.

 

Варто зазначити, що присутність інших спиртів, що з’являються разом з етиловим спиртом в процесі ферментації, а також вміст смакових добавок та цукру в напої значно посилюють багато симптомів. Тому, вживання солодких коктейлів часто призводить до важчого похмілля, ніж, до прикладу, вживання горілки.

 

«Конгенери, які надають багатьом типам алкогольних напоїв їх смак, містяться у більших кількостях у темних напоях, таких як бренді, бурбон і червоне вино (часто витримані напої), ніж у прозорих напоях, таких як горілка та джин. Споріднені з більшою ймовірністю викликають похмілля або посилюють його тяжкість.

Але вживання занадто великої кількості алкоголю будь-якого кольору/виду все одно може викликати у вас погане самопочуття наступного ранку, і більшість похмілля пов’язана з кількістю алкоголю, а не з його однорідністю », – повідомляє доктор Джеймс Іст, консультант гастроентерології та експерт зі здоров’я кишечника в Mayo Clinic Healthcare UK .

 

Також може посилювати тяжкість похмілля й отруєння нікотином. Дуже часто під впливом алкоголю курці палять частіше звичайного, і навіть закурюють ті, хто не палить у тверезому стані.

 

Медичні дослідження також дозволяють визначити провідну роль дефіциту магнію в розвитку похмільного синдрому. Всього через кілька хвилин після надходження алкоголю в організм магній виводиться через нирки і потрапляє в сечовий міхур. Магній перестає блокувати кальцієві канали в нервових клітинах, і кальцій безперешкодно проникає всередину клітин, викликаючи їх надмірне збудження. Звідси у людини виникає стан нервозності і дратівливості, і з’являється головний біль. Магнієвий дефіцит спричинює також м’язову слабкість, серцеву аритмію і озноб. Крім того, при надходженні великої кількості алкоголю відбувається підвищення кислотності крові.

 

Профілактика похмілля

 

Найефективніше – це, звичайно, розумне усвідомлення міри спожитого алкоголю або відмова від прийняття алкоголю з метою збереження здоров’я з медичної точки зору і персоналізації з психологічної.

 

Медикаменти


У разі виникнення симптомів похмілля, больові відчуття під час похмілля може послабити ацетилсаліцилова кислота: «Упсарин Упса», «Аспірин-С». Але у великих кількостях їх вживати не можна, оскільки може виникнути виразкова кровотеча. Крім того, передозування сприяє розвитку запаморочення, нудоти, болю у шлунку, а також зниження гостроти зору та слуху.

 

Для зняття інтоксикації організму вживають активованого вугілля (5-7 таблеток) або інших абсорбентів («Ентеросгель», «Атоксил»).

 

Для зняття деяких проявів похмілля часто застосовують загальнодоступні лікарські препарати від головного болю, такі як «Ацетилсаліцилова кислота» або «Цитрамон».

 

За наявності похмільної спраги замість звичайної води перевага надається використанню капустяного або огіркового розсолу, які вважають оптимально збалансованими розчинами солей калію і натрію. Це сприяє протіканню окислювально-відновлювальних реакцій в печінці.

 

Крім того, є клінічно підтверджені дані про те, що при тривалому (близько 6 тижнів) прийомі «Цитрату магнію» стан організму суттєво покращується, і симптоми практично повністю зникають, навіть у тих, хто хронічно зловживав алкоголем.

 

Яку воду пити

 

Упродовж усього похмілля потрібно пити якомога більше води (3-4 літра), усуваючи зневоднення. Але варто зауважити, що вода має бути негазована.

 

Ефективними засобами полегшення похмілля є – гранатовий або яблучний соки, мед, розчинений у воді, з додаванням лимону. Корисно вживати молоко або кефір (не більше 300 г) для зв’язування і припинення всмоктування токсинів, що накопичуються в кишечнику, або замінити м’ясним бульйоном.

 

Огірковий розсіл допоможе позбутися від головного болю та болю в м’язах. Слід пам’ятати, що розсіл не повинен містити оцту і що даний засіб протипоказано при різних захворюваннях шлунка. Випивати треба по ½-1 склянці за півгодини до їди.

 

Каву, чай чи опохміл


Традиційні міцні кава і чай можуть погіршити стан похмілля, спричинивши ускладнення з боку серцево-судинної системи. Тому вживати стимулюючі напої категорично заборонено.

 

Наркологи не рекомендують лікувати похмілля алкоголем, оскільки це шкідливо: вже ослабленому організму доводиться приймати і знешкоджувати нову дозу отрути. Тому і виникає небезпека не зупинитися і продовжити пити, що може призвести до запою. Крім того, «опохміл» не допомагає при тяжкому отруєнні неякісним алкоголем, в такій ситуації він може погіршити стан.

 

Не варто пити алкоголь для пом’якшення симптомів похмілля – це не допоможе. Прийом дози алкоголю вранці може просто відкласти прояв симптомів похмілля. Краще взагалі не вживати алкоголь протягом двох наступних діб, якщо ви випили зайвого напередодні, не зважаючи на те, були прояви похмілля чи ні, адже організму потрібен час, щоб відновитися.

 

Коли звертатися з похміллям до лікаря

 

Якщо стан не поліпшується – присутні блювання, озноб, підвищена пітливість і температура тіла, частий пульс – необхідно звернутися за медичною допомогою, оскільки за відсутності кваліфікованого лікування можливий перехід похмілля в білу гарячку. Вона настає після тривалого (кілька років), практично безперервного вживання алкоголю. В іншому разі небезпеки появи білої гарячки немає.

 

Сучасний підхід до лікування похмільного синдрому полягає в проведенні процедури детоксикації (D-TOX) – внутрішньовенне введення сольових розчинів з додаванням специфічних засобів патогенетичної терапії, усуваються різноманітні порушення у життєдіяльності організму. Сутність цього методу полягає у відновленні водного і мінерального обміну, нормалізація обміну речовин, у результаті чого відбувається прискорення виведення з організму продуктів проміжного розпаду етилового спирту. Також варто відзначити необхідність підтримки діяльності життєво важливих органів та їх метаболічного захисту.

 

Лікування похмілля спрямовано на вирішення трьох завдань:

 

- Усунення хворобливих проявів;


- Відновлення нормального водно-сольового балансу організму;


- Виведення токсичних речовин.

 

Експерт з лікування похмілля у коментарі NTA повідомив, що з проханням «прокапати» після надмірного вживання алкоголю упродовж грудня-січня у місті Львові кожного року звертаються близько 20-ти чоловік. Основні причини таких викликів – «завтра на роботу треба йти», а також почуття провини. Кажуть, що «пити більше не будуть», а у своєму стані звинувачують кого завгодно – роботу, дружину, тещу, зятя, – тільки не самих себе. Та проходить трохи часу, все у таких пацієнтів повторюється заново.

 

За словами експерта, послуга «прокапати» на дому – не для простих пересічних людей, адже ціна варіює від 1800 до 2 000 гривень.

 

Як зменшити шкоду від вживання алкоголю


Для того, щоб не страждати наступного дня похміллям під час святкових застіль варто дотримуватися таких правил:

 

- Дозволяти собі за кожним тостом вжити один ковток спиртного.


- Уникати пиття алкоголю на голодний шлунок.


- Не змішувати різні напої (шампанське і віскі, горілку, вино і пиво).


- Обов’язково перекусити до і після алкоголю.


Запивати алкоголь апельсиновим або вишневим соком, негазованою мінеральною водою. Намагайтесь не змішувати алкоголь з газованими напоями, адже в поєднанні з ними алкоголь швидше всмоктується в кров, тому можна й швидше сп’яніти.


Не забувати переривати трапезу для перебування на свіжому повітрі.

 

 

Новини Прикарпаття

В Івано-Франківську водій пропонував хабар патрульним

28 листопада 2024
В Івано-Франківську водій пропонував хабар патрульним

Водій, аби уникнути адміністративної відповідальності, пропонував патрульним хабар.

В Івано-Франківську триває збір посилок на фронт

28 листопада 2024
В Івано-Франківську триває збір посилок на фронт

Великий збір посилок на передову триває.

Затримали чоловіка, якого підозрюють у неправдивому повідомленні про мінування закладу харчування у Франківську

28 листопада 2024
Затримали чоловіка, якого підозрюють у неправдивому повідомленні про мінування закладу харчування у Франківську

26 листопада у Коломийському районі поліцейські затримали чоловіка,...

Погода в Івано-Франківську та області 28 листопада

28 листопада 2024
Погода в Івано-Франківську та області 28 листопада

28 листопада на Івано-Франківщині синоптики прогнозують хмарність з...

Не старші від 55. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про зниження мобілізаційного віку

27 листопада 2024
Не старші від 55. У Верховній  Раді зареєстрували законопроєкт про зниження мобілізаційного віку

У Верховній Раді 20 листопада зареєстрували законопроєкт №12222,...

Реклама на сайті

                                                                                        

 

received 2121490914843969

 

 

output y3AQsn

 

 husky web

 

 

 

255521605 1473593313026520 3616651259533858166 n

 

 

 

 

Ми в соцмережах

facebook rss

Новини партнерів

Copyright 2016 - 2022. Незалежні медіа Прикарпаття. Інформаційний ресурс. Всі права застережено.