В Івано-Франківську медики з восьми відділень центральної міської клінічної лікарні рятували життя чоловікові з COVID-19.
Крім коронавірусу, у чоловіка діагностували ішемічний інсульт та інфаркт міокарда.
Історію хвороби, лікування та одужання пацієнта розповіли на Facebook-сторінці медзакладу.
Пацієнта прийняли у терапевтичне відділення № 2 з COVID-19. Раніше він лікувався в одному медзакладі зі своєю 80-річною бабусею, в якої також підтвердили коронавірус.
"Насамперед чоловік намагався допомогти жінці, позаяк вона вірила у міфи про лікування хворих на COVID-19 і відмовлялася від їжі та ліків. На жаль, пацієнтка померла, а стан чоловіка погіршився, з’явилися ускладнення", — йдеться у дописі.
У пацієнта одночасно розвинувся ішемічний інсульт з порушенням мови та слабістю в правій руці та нозі, а також — інфаркт міокарда. Ускладнення лікарі діагностували швидко і готувалися проводити тромболітичну терапію. Однак провести її не змогли через те, що чоловік приймав антикоагулянти, у нього погано згорталася кров.
"Тоді хірурги терміново провели стентування коронарних артерій та ангіографію артерій головного мозку, щоб визначити причини інфаркту. Так у лівій внутрішній сонній артерії виявили тромб, який перекривав майже 90% просвіту артерії. Голівка тромбу під час кожної пульсової хвилі інтенсивно хиталася. Це могло спричинити повне перекриття артерії і розвиток ще одного, значно тяжчого інсульту", — повідомляють на Facebook-сторінці ЦМКЛ.
Перший інсульт у чоловіка стався через те, що маленький фрагмент тромбу відірвався з його верхівки та перекрив одну з гілок внутрішньої сонної артерії. Тоді лікарі вирішили проводити операцію. Але під час стентування коронарних артерій пацієнту дали препарат, з яким будь-які операції стали протипоказані на щонайменше три доби після його прийому.
Тому хворому призначили спершу лікування препаратами, а згодом хірург прооперував чоловікові сонну артерію. Період після операції у пацієнта пройшов вдало, відновилася мова, рух у правій руці та нозі. У чоловіка попереду — реабілітація та відпочинок.
Всього пацієнта лікували медики із восьми відділень центральної міської клінічної лікарні.
"Ми відчували турботу медичного персоналу лікарні. Коли стан погіршився, до нас викликали усіх, кого можна було. Якби хтось мені розказав, що так усі бігають, переживають, "несуться" коридорами, постійно спостерігають за станом пацієнта, щоб допомогти, – я б не повірила. Але тут на власні очі побачила, що все так і є", – пригадує дружина пацієнта.
Зі слів завідувачки неврологічного відділення Ірини Кобінець, історія пацієнта є ілюстрацією можливих ускладнень коронавірусної інфекції.