В Україні з 1 липня тарифи на електроенергію різко збільшаться. За різними оцінками, вартість кожного кВт*год може збільшитися з 1,68 до близько 3 грн.
Орієнтовні тарифи, які чекають українців у майбутньому, можна зрозуміти зі слів заступника міністра енергетики України Юрія Бойка, пише Обозреватель.
У фейсбуці він поділився, якими мали б бути тарифи зараз:
Найдешевше платили б мешканці Києва та Дніпропетровської області – від 2,60-2,96 грн за кВт*год.
А найдорожче тариф би обходився українцям, які мешкають в Івано-Франківській та Луганській областях – 3,70-4 грн за кВт*год.
Така диференція за областями пов’язана з різним тарифом на розподіл: у Києві він найнижчий, а в Луганській області відповідно – найвищий.
Проте малоймовірно, що уряд збільшить тарифи у 2-3 рази так різко. Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) розробила три сценарії поетапного підвищення тарифів на електроенергію для домогосподарств до третього кварталу 2023 року, які опинилися в редакції Liga.net.
Кабмін не піде на підвищення тарифів і “заморозить” ціни на електроенергію для населення до кінця 2021 року.
Протягом 2021 року Кабмін може двічі підвищити тарифи на електрику на 15%: 1 травня та 1 вересня. Так, восени тариф зросте до 2,22 грн.
Тариф на електроенергію 1,68 грн проіснує до липня 2021 року, а потім відбудеться 30% подорожчання. Тобто з 1 липня ціна буде 2,22 гривні. А у 2023 році ціна буде 3,48 грн за кВт*год.
Як бачимо, другий варіант вже неможливий, оскільки з 1 травня ціни залишилися незмінні. Тож цілком ймовірно, що у липневих платіжках українці отримають суму, розраховану за тарифом 2,22 гривні.