ТОВ «Рожнятівнафта» планує продовжити видобування на Малахівському нафтовому родовищі корисних копалин - вуглеводнів (нафта, газ, розчинений у нафті, супутні компоненти – етан, пропан, бутани).
Малахівське нафтове родовище розташоване поблизу с. Слобода Небилівська Перегінської територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області на відстані 23 км на південний захід від райцентру – м. Калуш, пише Галичина.
Територіальні альтернативи не розглядаються.
Об’єкт діючий. Місце розташування свердловин обумовлено межами Малахівського родовища, що визначені в результаті геологічної розвідки і зафіксовані на земній поверхні координатними точками спеціального дозволу на право користування надрами № 4167 від 28.12.2006 р., а також наявністю відведених земельних ділянок і облаштованих на них проммайданчиків свердловин та устаткування, що задіяні в процесі видобутку вуглеводнів.
Технологія видобутку вуглеводнів на Малахівському родовищі базується на досвіді подібних робіт в Передкарпатській нафтогазоносній області України і оптимально пристосована до гірничо-технічних умов родовища. Старі відновлені свердловини облаштовуються станкамикачалками з штанговими глибинними насосами (ШГН). Видобута вуглеводнева продукція трубопроводами подається на установку підготовки нафти. Після сепарації відділена нафта для подальшої переробки вивозиться автоцистернами, а газ трубопроводом подається в міжпромисловий газопровід ПАТ «Укрнафта». Відділена і відстояна супутньо-пластова вода через нагнітальну свердловину № 1 повертається назад у підземні горизонти.
В межах теперішнього Малахівського родовища з 1938 по 1961 роки проводився видобуток нафти із Небилівського нафтового родовища, яке у 1962 р. було виснажене і ліквідоване. Малахівське нафтове родовище відкрито в 1996 році. Підприємством проведено геологічне вивчення надр, відкрито новий нафтогазовий поклад, родовище поставлено на Державний баланс України у 2002 р., проведена його дослідно-промислова розробка. Запаси вуглеводнів Малахівського родовища захищено в ДКЗ (протокол № 1084 від 02 03. 2006 р.). Родовище має складну геологічну будову і за існуючою класифікацією відноситься до дуже дрібних. Площа ліцензійної ділянки 2,18 км2.
В даний час у діючому фонді родовища числиться 12 свердловин, із них 9 – експлуатаційних, 1 – нагнітальна, 1 – спостережна, 1 – у випробуванні.
Згідно проєкту розробки орієнтовний термін експлуатації родовища за оптимальним варіантом передбачається до 2048 року. За вказаний період експлуатації родовища видобуток нафти становитиме 15,194 тис т, а нафтового газу – 36,15 млн м³.
Спорудження нових видобувних свердловин в межах Малахівського родовища не передбачається. Згідно «Проєкту промислової розробки Малахівського родовища» планується відновлення ще 6 старих свердловин.
За даними ЄДРПОУ, засновниками ТОВ «Рожнятівнафта» є житель Надвірни Кричевський Євген Маркович та житель с.Ціневи Качкан Всеволод Йосипович.
Зазначимо, що Кричевський Євген Маркович є бенефіціаром ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» разом із Ігорем Коломойським, Геннадієм Боголюбовим та іншими.