В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні тимчасово згортають два відділення, де лікують хворих на COVID-19.
Усе через те, що заповненість ліжко-місць у медзакладі знизилася.
Наразі в лікарні на стаціонарі лежать 50 пацієнтів із коронавірусною інфекцією.
Про це Суспільному Карпати розповів завідувач ендокринологічного відділення Володимир Гаврилюк.
В цьому відділенні обласної лікарні протягом чотирьох із половиною місяців перебували хворі на COVID-19.
Учора звідси виписали останніх пацієнтів. А сьогодні у палатах проводять дезінфекцію.
За словами Володимира Гаврилюка, вже із понеділка сюди планово госпіталізовуватимуть на лікування хворих із порушенням ендокринної системи.
Однак, у разі зростання захворюваності на COVID-19, відділення знову перепрофілюють.
"В основному ми відфільтровували тих пацієнтів, які хворіють на цукровий діабет, оскільки ми спеціалізуємося на його лікуванні. А таких пацієнтів тут було багато. Від 40 до 50 пацієнтам на місяць ми надавали необхідну спеціалізовану допомогу. А на піку пандемії — у лютому та березні — навіть до 75 пацієнтів за місяць", — розповів завідувач відділення.
У лікарні під час другої хвилі COVID-19 для пацієнтів розгорнули чотири відділення на 160 ліжко-місць.
Поки Прикарпаття у "жовтій" карантинній зоні, хворих на коронавірус госпіталізовуватимуть до двох відділень.
Зменшується навантаженість і на медичний персонал.
Медсестра ендокринологічного відділення Діана Довган розповідає, що протягом останніх місяців доводилося працювати по 12 годин. Зараз зміна триватиме – вісім.
"Ми змінювали засоби індивідуального захисту практично після кожного контакту з хворими. Важко було, тому що дуже душно. Щиток, він дуже запотіває, коли працюєш з пацієнтами. Важко дихати. Загалом було важко працювати", – розповідає медсестра.
За час пандемії в обласній лікарні збільшилася й кількість медичних відходів. Щомісяця тут збирають близько тонни сміття, розповідає помічниця лікаря-епідеміолога Ольга Курилець.
Засоби індивідуального захисту, спецодяг медпрацівників та використане медичне обладнання тут сортують і зберігають окремо до утилізації.
У кожному відділенні, де лікують хворих на COVID-19, є для цього контейнери. Далі продезінфіковані відходи відносять до спеціального пункту збору.
"Це всі відходи. Вони належать до категорії В, тобто, які можуть бути небезпечними, і всі вони покидають заклад знезараженими. Тобто, це відбувалося на місцях утворення – сортується і одразу знезаражується дезсередниками хімічними, оскільки ми не маємо можливості використовувати фізичні чи інші методи знезараження. За час епідемії COVID зрозуміло, що медичні відходи збільшилися в кількості, тому що почали частіше використовувати засоби індивідуального захисту, рукавички, маски, бахіли, халати, костюми" – каже Ольга Курилець.
За її словами, утилізують медичні відходи на спеціалізованому підприємстві в Одесі.