Незалежні медіа Прикарпаття

«Боюся, щоб люди не побили». В українському селі косо дивляться на лікарку, яка носить маску і костюм від коронавірусу

daf9ae92 0f17 4796 b2ff ca9aac3aacba w1023 r1 s

Україна від 8 січня живе в умовах жорсткого карантину і локдауну, пов’язаного з новим спалахом коронавірусу.

 

Але жителі багатьох регіонів, особливо в селах, далі нехтують заходами безпеки. Вони не носять захисних масок і не дотримуються фізичної дистанції, а на святкових забавах і в церквах, як і раніше, можна бачити натовпи людей. Репортаж телеканалу «Настоящее время», створеного Радіо Свобода з участю «Голосу Америки»:

 

У селі Верховина Івано-Франківської області живе і працює сімейна лікарка – тридцятирічна Вікторія Магнич. В Україні норма: на одного сімейного лікаря – дві тисячі пацієнтів. В основному Вікторія консультує їх телефоном, але часто доводиться їздити й додому до пацієнтів:

 

«Коли ще не було пандемії, доїжджали громадським транспортом, пішки, на велосипеді, на конях теж, – каже Вікторія, яка саме їде до пацієнта на фірі. – Дві тисячі пацієнтів, коли не було пандемії, – труднощів якось не відчували тоді. Але тепер часто-густо не вистачає ні часу, ні сил. Працюємо і на вихідних. Обслуговуємо виклики, часто виходжу на роботу навіть у неділю».

 

Лікарка каже, що в українських селах люди іноді агресивно налаштовані стосовно медпрацівників, якщо ті носять маски і захисний спецодяг.

 

«Ми приїхали з медсестрою взяти у пацієнта мазок на ПЦР-тест, були повністю одягнені. Сусіди нас мало не побили, якщо чесно», – розповідає вона.

 

У святкові дні Вікторія, як і інші односельці, ходить до церкви і навіть одягає традиційний гуцульський костюм. Те, що вона доповнює його захисною медичною маскою, багатьом її односельцям теж не подобається: в храмі жінці не раз пропонували маску зняти.

 

«У божий храм... Бог нас рятує від усього, врятує і від цього, не потрібні біля храму маски. Просіть Бога про все мирне», – говорить одна з парафіянок.

 

«Боюся, щоб мене люди не побили, – зауважує Вікторія. – Тож я, напевно, зайду в храм помолитися і все ж зніму маску. Це мій вибір, на свій страх і ризик я так і зроблю. Але я не рекомендую так робити ні пацієнтам, ні лікарям».

 

Парафіяни без масок були не тільки в церкві в Івано-Франківській області, де ми знімали цей репортаж, але і в багатьох інших храмах, де проходили святкові богослужіння. На кадрах святкування Різдва видно, що сотні прихожан і десятки священнослужителів масок не надягали. І це незважаючи на те, що з 8 січня в Україні діє локдаун і жорсткий карантин у зв’язку з коронавірусом. Тільки за ці три дні поліцейські по всій країні виявили півтори тисячі порушників санітарних обмежень.


У сусідній із Івано-Франківською Львівській області обмеження ще жорсткіші. До відділення інтенсивної терапії муніципальної лікарні священники приходять, наприклад, просто в масці, але як персонал – у захисному костюмі. Саме в такій «уніформі» благословляє пацієнтів капелан православної церкви України отець Степан.

 

«У людини не тільки тіло, а й душа. Душа потребує допомоги. Якщо лікарі лікують тіло, то ми, священники, духовні особи, лікуємо душу. Дуже важливо, щоб душа йшла у двори Господні чистою, без гріха», – зауважує він.

 

В останні дні кількість нових хворих в Україні відносно низька. У листопаді-грудні щодня фіксували близько 15 тисяч нових випадків захворювання на COVID-19 щодня. Зараз щоденний приріст не перевищує п’яти тисяч хворих, принаймні, за офіційними даними. Але лікарі закликають людей не розслаблятися:

 

«Ми сподіваємося на все, що завгодно, що може нам допомогти в цій ситуації, в цій боротьбі з COVID-19, – каже лікарка відділення інтенсивної терапії Зоряна Машталер. – У першу чергу – на вакцинацію. Але також на розуміння людей, що таке ізоляція , що таке берегти один одного, що таке мити руки, що таке носити маски правильно – не під носом і не на підборідді. Що таке обмежувати контакти і не відвідувати людних місць».

 

На відміну від країн Євросоюзу, в Україні вакцинація ще не почалася. Завезти вакцини від COVID-19 влада планує лише до кінця лютого, та й прищеплювати спочатку будуть лише групи ризику.

Новини Прикарпаття

На Івано-Франківщині помер військовослужбовець Іван Сабадаш

22 листопада 2024
На Івано-Франківщині помер військовослужбовець Іван Сабадаш

21 листопада 2024 року на Івано-Франківщині помер військовослужбовець...

У Рогатині затримали вербувальницю жінок для сексуальної експлуатації в Польщі

22 листопада 2024
У Рогатині затримали вербувальницю жінок для сексуальної експлуатації в Польщі

  Прикарпатські поліцейські затримали 24-річну мешканку Тернопільської області,...

"Український експортсьогодення та майбутнє"- міжрегіональний форум в Івано- Франківську. ВІДЕО

22 листопада 2024
"Український експортсьогодення та майбутнє"- міжрегіональний форум в Івано- Франківську. ВІДЕО

"Український експортсьогодення та майбутнє"- міжрегіональний форум в Івано-...

План на 10 тисяч доларів США : мешканці Франківщини намагалися нелегально перетнути кордон

22 листопада 2024
План на 10 тисяч доларів США : мешканці Франківщини намагалися нелегально перетнути кордон

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення чоловіків призовного віку...

Реклама на сайті

                                                                                        

 

received 2121490914843969

 

 

output y3AQsn

 

 husky web

 

 

 

255521605 1473593313026520 3616651259533858166 n

 

 

 

 

Ми в соцмережах

facebook rss

Новини партнерів

Copyright 2016 - 2022. Незалежні медіа Прикарпаття. Інформаційний ресурс. Всі права застережено.