З 19-го грудня почали діяти суворіші карантинні обмеження.
Стосуються вони роботи розважальних, мистецьких закладів та храмів. Суспільне Карпати з’ясовувало, що думають іванофранківці про запроваджені заходи.
Жителька Івано-Франківська Мирослава Шпег каже, що підтримує нові карантинні обмеження.
"Все ж таки треба дотримуватися цих правил карантину, щоб в нас менше людей хворіло, щоб діточки і дорослі здорові були. Я думаю, що насамперед потрібно дотримуватися правил гігієни, носіння масок та уникати скупчення людей", - каже жінка.
Ярослав Монастирський вважає, що нові карантинні обмеження не дадуть жодного результату: "Ми самі себе пильнуємо, це по-перше. По-друге, ну які карантинні обмеження. Ви бачите людей. Хоч одного в масці бачите навколо нас? Нікого. І що далі?".
Окрім вже чинних карантинних обмежень, нові стосуються проведення масових заходів, приймання відвідувачів на виставках не більше однієї людини на 10 квадратних метрів, припинення роботи розважальних закладів у нічний час. У храмах може знаходитися не більше однієї людини на п'ять метрів квадратних.
Анна Гермак розповідає, що не зважаючи на пандемію, ходить до церкви. Відвідує храм у селі Крихівці.
"Під час карантину, якщо заходиш до храму, повинні бути засоби індивідуального захисту, тобто маска, також треба обробляти руки антисептиком", - каже франківка Анна Гермак.
Служитель Архікатедрального Митрополичого собору святого Воскресіння УГКЦ отець Микола Фреїшин розповідає, що кількість парафіян під час богослужінь зменшилася. У храмі дотримуються всіх карантинних вимог.
"Щодо Святої Тайни Покаяння, сповіді, то в нашому храмі є встановлений скляний бар’єр між сповідником та каяником. Що стосується Святого Причастя, то ми дезінфікуємо ложечки, якими причащаємо вірних, після кожної особи спеціальним розчином. Часто проводиться вологе прибирання в нашому храмі з використанням дезінфікувальних засобів. І найголовніше, щоразу нагадуємо вірянам про необхідність носіння масок", - розповів отець Микола Фреїшин.