Страшний сон багатьох людей - одночасно захворіти на грип та коронавірусною інфекцією.
Однак побоювання, що людина може заразитися відразу двома небезпечними вірусами, марні, пишуть Факти.
Це пояснює завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського доктор медичних наук професор Алла Мироненко.
"Природа задумала так, що два збудника при попаданні в одну клітку не уживаються. Імунна система реагує на вторгнення вірусу виробленням захисного білка - інтерферону, що заважає проникненню в клітину інших вірусів", - розповідає Алла.
- Зараз люди все частіше хворіють на ГРВІ та грип. Як буде розвиватися епідемія в цьому сезоні?
- Сьогодні ситуація нестандартна. На відміну від попередніх сезонів люди носять захисні маски, намагаються обмежувати спілкування, дотримуватися дистанції. Тому бурхливого перебігу епідемії не очікуємо. Вона, швидше за все, буде млявою, пізньої, тривалої.
- Як відрізнити грип від COVID-19?
- Симптоми двох інфекцій схожі. Однак у грипу короткий інкубаційний період: людина, яка заразилася вранці, до вечора розуміє, що він захворів.
Також для грипу характерно стрімкий розвиток хвороби по наростаючій. А при зараженні коронавірусів протягом часто мляве: температура сьогодні є, а завтра нормальна, потім знову підвищена. Пневмонія може бути чи ні. Можливо приєднання бактеріального ускладнення або поява діареї, за допомогою якої організм намагається позбутися від токсинів. Через інтоксикації дуже страждає печінка, адже нестача кисню ускладнює обмінні процеси, підвищує вироблення токсинів. Як людина перехворіє COVID-19, залежить від віку, реакції імунітету на кількість вірусу, що потрапив в організм, наявності хронічної патології.