З початком опалювального сезону ТОВ “Івано-Франківськгаз Збут” фіксує невтішну тенденцію до росту заборгованості за спожитий природній газ.
Так станом на другу декаду листопада, загальна заборгованість клієнтів перед компанією становить понад 447 мільйонів гривень. З них борг населення – понад 436 мільйонів, промислових підприємств – майже чотири мільйони, ще понад шість мільйонів боргують бюджетні та релігійні організації краю.
Якщо на початок осені за газ боргував майже кожен другий мешканець області, то уже в листопаді частка боржників зросла до 60%. Про це інформує “пресслужба “Івано-Франківськгаз Збуту”.
“Як показує досвід нашого спілкування з боржниками, інколи люди ними стають піддавшись на популістські заяви окремих політиків, нібито під час карантину можна не сплачувати за комунальні послуги. Насправді, на період карантину для компаній, що забезпечують наш комфорт в оселях, діє заборона нараховувати боржнику штраф та пеню. Також заборонено припиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати в неповному обсязі”, – йдеться в повідомленні.
Водночас перед споживачем залишається обов’язок розраховуватися за спожиту послугу, в іншому випадку кошти з нього можуть бути стягнені в судовому порядку.
“Під час карантину єдиний дієвий спосіб впливу на злісних неплатників – це суд. За останні тижні ми вже розіслали понад десять тисяч листів-нагадувань про необхідність сплатити борг за блакитне паливо”, – розповів директор ТОВ “Івано-Франківськгаз Збут” Юрій Пилипів.
До речі, невчасна оплата комунальних послуг – це ще й ризик залишитись без державної допомоги у вигляді субсидії. Варто зазначити, що в питанні надання субсидій відбулися певні зміни. Про це, зокрема, в інтерв’ю місцевим ЗМІ повідомив заступник директора департаменту – начальник управління соціального захисту населення Івано-Франківської ОДА Степан Микицей. За словами чиновника, тепер підставою для припинення отримання субсидії є борг у понад 340 гривень за один місяць. При цьому субсидію скасовують лише на послугу за яку боргуєш, а не на всю комуналку.
Щоб не витрачати час на судові розгляди чи біганину через переоформлення субсидії краще не допускати виникнення заборгованості. Втім, якщо така заборгованість все ж виникла і ви розумієте, що одразу її погасити немає фінансової можливості – виходом стане договір реструктуризації боргу.
“Заборгованість реструктуризується на строк до 12 місяців залежно від суми заборгованості та рівня сукупного доходу на дату реструктуризації. Зазвичай заборгованість необхідно погашати рівними частинами, а розмір першого внеску складає від 30 до 50 відсотків. Як правильно оформити заяву та інші деталі можна уточнити в Контакт-центрі за телефоном 0342 76 63 04”, – говорить начальник відділу продажів фізичним особам ТОВ “Івано-Франківськгаз Збут” Леся Хараїм.