300 тисяч равликів вирощує cім’я Володимира та Анни Струц у селищі Делятин, що на Франківщині. Усе почалося два роки тому з ділянки, яка пустувала.
Тепер там проводять екскурсії і пригощають равликовими делікатесами, пише Суспільне Карпати.
Подружжя вирощує їстівних равликів Helix Aspersa Muller, або як їх іще називають — сірі равлики.
"Цілу осінь равлик, а деякі, яких збирають швидше як маточне стадо для розведення, вже із серпня спить. Він перебуває в анабіозі у великому холодильнику. Там підтримується температура чотири-п'ять градусів вище нуля і знижена вологість — 60-65 %", — розповідає Володимир Струц.
У такому стані равлики перебувають до лютого. Опісля їх переносять до теплиці.
"Потім ми його годуємо три тижні, він набирається сил. Можна давати моркву або гарбуз, там є каротин. Це для нього такий афродизіак. Вони тоді добре спарюються і відкладають ікру. Наш равлик у середньому відкладає 100 ікринок", — каже Володимир Струц.
За дегустаційну частину равликових страв, а також оздоблення ферми відповідає дружина Володимира Анна. Жінка за освітою медик. Розповідає, ніколи б не подумала, що займатиметься равликами.
"Ми думали, що будемо вирощувати і здавати равликів на експорт. Але, оскільки я завжди працювала з людьми, мені дуже подобається спілкування. Мені подобається, що люди до нас приїжджають, подобається їм розповідати та пригощати. Це приносить мені задоволення, адже нічого не замінить живого спілкування", — каже Анна Струц.
Нагадаємо, що першу на Прикарпатті ферму з вирощування равликів "Покутський равлик" відкрили у липні 2018 року у селі Копачинці.
Також приблизно три роки Ігор Данюк розводить равликів у селі Добровляни.