З кожним роком все більше українців переїжджають за кордон.
Хтось обирає ближчу до України територію, а хтось – не боїться пролетіти понад 3 000 кілометрів від дому та оселитися на острові. І це й не дивно, адже починаючи з 2010 року сформувався новий тренд – міграція української молоді на роботу до великих IT-компаній. Так до столиці Ірландії у 2020 році переїхав Орест. Юнак отримав запрошення на співбесіду від однієї з всесвітньо відомих компаній.
Після успішного проходження співбесіди постало питання - як з України перевести трьох котів.
Хлопець радить збирати документи для перевезення домашніх улюбленців бодай за пів року до переїзду. Якщо ж знехтувати законним способом переселення, можна стикнутися з чималими проблемами. Як це трапилося із 37-річною українкою Альбіною. Жінка просить не показувати її обличчя. Проте погодилася розповісти власну історію. Аби застерегти від помилок інших. Вона потрапила до Дубліна лише з третьої спроби. Як і в багатьох нелегальних мігрантів, все почалося з підроблених документів.
Та навіть заздалегідь завчені фрази не врятували жінку від тюремної камери.
Ще один спосіб потрапити в Ірландію - стажування. Саме за допомогою нього 30-річна тернополянка Світлана змогла переїхати на Смарагдовий острів.
Жінка зізнається, за рік життя в Ірландії зруйнувала для себе усі стереотипи про цю країну.
Якими б різними не здавалися життєві історії цих людей, усі вони глибоко переконані, приїздити в Ірландію потрібно, володіючи англійською мовою. І якомога більше спілкуватися з місцевими жителями. Адже лише так ви зможете почуватися вільно у чужій країні.