10 жовтня у ДП «Ліси України» заявили, що лісова дорога вартістю більше 30 млн. гривень між курортами «Буковель» та «Бистриця» не має відношення до гірськолижних курортів, а будується заради вирубки лісів.
У виданні «Наші гроші», яке першим поширило інформацію про будівництво дороги, відреагували на спростування ДП «Ліси України».
Факт #1. У результаті капремонту за 30,6 млн грн закинута лісова дорога протяжністю 9,2 км перетвориться на дорогу з твердим покриттям: "ремонт виконується із застосуванням сучасних технологій, щебенева суміш обробляється цементом, що значно збільшує термін експлуатації покриття». При цьому ДП «Ліси України» наполягають, що "дорога залишається технічною, лісогосподарською".
Факт #2. Відремонтована дорога сполучатиме обидва курорти найкоротшим шляхом – для цього досить подивитися на карту. Бистриця з Буковелем з’єднана ще однією лісовою дорогою, але значно довшою й у значно гіршому стані.
Факт #3. «Ліси України» запевняє, що дорогу використовуватимуть лише лісовози, однак не наводить аргументів – що завадить їздити там приватному автотранспорту, у тому числі вантажівкам з будматеріалами та іншій будівельній техніці? Суттєве розширення дороги дасть можливість забезпечити вільний двосторонній рух.
«Ну, і насамкінець. «Ліси України» стверджує, що такий дорогий капремонт і саме цієї лісової дороги потрібен, бо вона "не ремонтувалась понад 35 років". Для тих, хто бачив якими дорогами їздять лісовози у Карпатах – аргумент так собі…», - йдеться у повідомленні.
На пояснення лісівників відреагував і відомий київський еколог Петро Тєстов.
1. "Проведення ремонту обумовлено наявністю поруч із дорогою лісосічного фону обсягом понад 60 тис м3". Якщо глянути мапи, то з одного боку від дороги заповідник Горгани, навколо - маленька смужечка експлуатаційних лісів. Далі - протиерозійні ліси, на висоті більше 1100 метрів. В яких "комерційні" рубки головного користування взагалі-то заборонені ще з 2000 (!) року. Ау, який там "лісосічний фонд"?
2. "Відновлення дороги дозволить використовувати поступові методи заготівлі - площа ділянок вкритих лісом не зменшиться". Чинні правила рубок головного користування в Карпатах не дають можливості вибору лісникам яку рубку проводити - поступову чи суцільну. Вид рубки визначається характеристиками лісових ділянок, і не залежить від того є там інфраструктура чи ні.
«Тому правильно відповідь читати так : «Так, ми будуємо дорогу для з'єднання двох курортів. При цьому ми ще хочемо побільше порубати в лісах Карпат, в яких комерційні рубки заборонені», - написав П.Тєстов на своїй сторінці у Фейсбуці.