Найближчої суботи та неділі, розпочнуться матчі нікому не потрібного , під час кровопролитної війни, чемпіонату та першості з футболу Івано-Франківської області.
Коли вже понад 500-т днів триває кровопролитна війна, щодня гинуть захисники та мирні жителі України, купка пройдисвітів у місцевому футболі, розпочинає свої футбольні змагання, мета яких не популяризація та розвиток футболу, а власний заробіток.
При цьому рівень обласного футболу неймовірно низького рівня та й сама організація тих змагань не витримує справедливої та системної критики.
Ось, який може бути наразі футбол, коли одні гинуть та отримують поранення, у боях за свободу та незалежність України, а інші перетворили футбол у засіб свого небідного існування, за рахунок інших.
Про ганебні явища здирництва та незаконних поборів, яке практикується в ГС ІФОАФ, Незалежні медіа Прикарпаття вже повідомляли - https://www.imp.if.ua/novyny/22760-amatorskyi-futbol-nezrozumila-komanda-iz-chotyrokh-liter-ta-cherhove-zdyrnytstvo-iake-krasnomovno-pidtverdzhuie-sut-hromadskoi-spilky-ifoaf.html?fbclid=IwAR06sTXWwdw63vEqzmzwPO1iSliemiZwZkEoT2p0oVSQh_73pnXiY9o_EE4 .
Лише станом на завтра, 19 серпня, так звана громадська спілка Івано-Франківська обласна асоціація футболу збагатиться на 310 000. 00 грн. які повинні їй перерахувати усі учасники двох ліг.
Саме цікаво, що ці побори у вигляді так званих обов'язкових внесків футбольних команд (клубів) за те, що вони лише виявили бажання грати, в ГС ІФОАФ називають безповоротна фінансова допомога.
Ось, яка це може бути безповоротна фінансова допомога, громадській структурі із дуже і дуже сумнівною репутацією, і за що?
При цьому, усі команди мають зробити такі внески двічі у сезоні, перший раз до 19 серпня 2023 року, інший до 29 березня 2024 року.
За рік понад півмільйона гривень - нічого не роблячи.
Не забуваємо також, що на команди також покладений фінансовий тягар на утримання різноманітних арбітрів та так званих спостерігачів арбітражу.
Команда господар має викласти 4 600. 00 грн. ( у першій лізі) та 2 900.00 грн. (у другій лізі), як оплату за надані послуги особам, яких відправить ГС ІФОАФ до них.
Саме цікаве, що будь-яких обов'язкових відрахувань з отриманих коштів, згідно податкового законодавства України, н у вигляді сплати військового збору та податку на дохід фізичних осіб ніхто з тих так званих представників ГС ІФОАФ - не платить роками.
Не сплата обов'язкових сум податків та обов'язкових зборів, із заробітків тих арбітрів та спостерігачів ГС ІФОАФ, становлять вже майже сотні тисяч гривень, і це в країні в якій триває кровопролитна війна не один рік.
Про ті послуги, які надаються різноманітними арбітрами та спостерігачами навіть зазначати не приходиться.
Нічого не змінюється. Рівень, як кажуть нижче плінтуса, у тих осіб, що величають себе офіційними представниками ГС ІФОАФ на матчах.
Не є великим секретом, для значної більшості із них , головне добряче підзаробити, а ось результатами своїх послуг, вони не переймаються.
Серед арбітрів у цьому пальму першості, незмінно тримає Ігор Дебенко, а серед так званих спостерігачів Василь Сікора, особа, далека до футболу, яка у своєму житті не відсудила бодай жодного футбольного матчу, зате завжди призначає себе спостерігачем матчем, там де щось можна для себе не тільки урвати, але й добряче спожити алкоголю, під час матчу.
В останнє таке мало місце у Вільхівцях, коли представник господарів поля так розважав своїх гостей різноманітними спиртними напоями та наїдками, що представники ГС ІФОАФ - В. Сікора та Т. Клим, які приїхали на футбол, перетворили свою поїздку в алкотур, так і не побачивши, як арбітр матчу просто «вбив» команду гостей.
І подібне, на жаль, має системне місце.
Лише минулого року, бодай жодний тур так званих чемпіонату та першості, а також у районних змаганнях, не завершувався би без гучного скандалу.
Далеко ходити не потрібно.
Ось тому одне із підтвердження. Фрагмент, як завершився один із центральних матчів чемпіонату Івано-Франківського району, який відбувся у Рогатині, між командами «Металістом» та «Підгір'я» - https://www.facebook.com/St.veterany/videos/237641962148302
Про що ще можна говорити?
Отож, після невеликої перерви, на теренах Івано-Франківщини знову розпочинаються нікому не потрібні чемпіонати та першості, які жодного відношення не мають до популяризації та розвитку футболу, в тому числі під час кровопролитної війни в України, а є лише засобом утримання купки різноманітних пройдисвітів у місцевому футболі, які роками не тільки на ньому наживаються, не вклавши бодай жодної своєї копійки у його розвиток, але довели гру мільйонів до повного зубожіння та занепаду.
Володимир Омом