Завершується черговий сезон в українському футболі, який пройшов в період повномасштабної війни із недокраїною, що межує із Україною, зі сходу.
Зіграні всі календарні матчі в усіх лігах професіонального футболу.
Залишилось зіграти лише матчі, які остаточно визначать учасників нового чемпіонату у Прем'єр-лізі, Першій та Другій лізі за спортивним принципом.
Значна більшість футбольних команд вже знаходяться у відпустках після непростого футбольного сезону.
Серед них є також ГО МФК «Прикарпаття», яку важко назвати професіональною футбольною командою, із шлейфом різноманітних скандалів, включаючи різноманітне шахрайство та договірні матчі, які є невід'ємною частиною тієї сумнівної за репутацією громадської організації.
В даній публікації зупинимось на деяких фактах шахрайства міського голови Івано-Франківська Р. Марцінківа та керівництва тієї громадської організації, яка за своєю суттю нічого спільного не мала та не має із футболом.
Так, згідно ст. 17 Регламенту Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів Професіональної футбольної ліги сезону 2022/2023 - команди повинні під час проведення заявки участі на участь у змаганнях під егідою ПФЛ подати необхідну заявочну документацію, яка має відповідати дійсності.
Серед тієї документації має бути обов’язкове подання копій ліцензій головного тренера команди відповідної категорії, що передбачено пп. 21.10. вище згаданої статті.
Для будь-якого головного тренера команди Першої ліги – це диплом категорії «А» або «Pro».
Висловимо сподівання, що цю обов’язкову вимогу виконують всі без винятку команди Першої ліги, але чомусь не громадська організація МФК «Прикарпаття», яка подаючи відповідні документи під час своєї заявки, умисно вдається до низки підробок документів, вчиняючи умисні шахрайські дії з тими ж таки документами.
Відомо, що у так званого головного тренера команди Олега Рипана, який головним є лише на папері, не має відповідної категорії – а це ліцензії категорії «А», яка би дозволяла йому бути головним тренером команди Першої ліги.
Так, свого часу він отримав ліцензію категорії «В», даний факт легко можна перевірити на відповідних ресурсах.
Також у нього є наявною також ліцензія категорії «А». так звана воротарська (для роботи із воротарями), але вона жодним чином не дає йому права бути головним тренером у команді Першої ліги ПФЛ України.
Отож, наявна у нього ліцензія категорії «В» жодним чином юридично та у правовий спосіб не дає будь-якого права ГО МФК «Прикарпаття» зазначати його, як головного тренера команди як у своїй заявковій документації, яка подається до УАФ та ПФЛ, так і під час проведення матчів під егідою ПФЛ, в офіційних документах (протокол) матчу.
Це чітко визначено п. 28 Регламенту - тренер, який не має контракту з клубом, а також відповідного диплому та ліцензії або не розпочав навчання на курсах професіональної освіти згідно з «Програмою УЄФА по навчанню тренерів» для одержання відповідного диплому (ліцензії), не може бути внесений до заявкового листа та перебувати в технічній зоні під час матчу. Це є незміна та обов'язкова норма для всіх команд Першої ліги – без виключення.
Як виявляється ця норма не діє для низки пройдисвітів у місцевому футболі, а саме для відомого у місті танцюриста Т. Гурика, що обіймає посаду так званого голови наглядової ради, куди призначив його Р. Марцінків, який як міський голова не мав жодного права це робити.
Це також, такий собі президент клубу А. Поповича, брат голови Івано-Франківської районної ради В. Поповича. який там був працевлаштований, із метою уникнення від служби у лавах ЗСУ.
Цікавим, що за час, від коли заступником міського голови Івано-Франківська О. Левицьким, за дорученням Р. Марцінківа, у протиправний спосіб, було змушено написати заяву на звільнення В. Ольшанецького (це відбулось по телефону), хоча той перебував уже в лавах ТрО ЗСУ, і його звільнення, згідно діючого законодавства України - було незаконне, так і не з'явився публічно перед громадою, не кажучи про проведенням ним хоч однієї публічної пресконференції, як президента такого «потужного» футбольного клубу, як ГО МФК «Прикарпаття».
Також норма чомусь не діє для Сергія Пташника, що обіймає посаду спортивного директора, цілковито безграмотну та некомпетентну особу, яку Р. Марцінків, його брат – Я. Марцінків та танцюрист Т. Гурик, безпосередньо використовують у своїх протиправних діяннях, як у даному випадку із навмисною підробок низки документів шляхом шахрайства, безпосередньо у питанні із так званим головним тренером ГО МФК «Прикарпаття» у сезоні 2022/2023.
Також норма чомусь не діє для Сергія Пташника, що обіймає посаду спортивного директора, цілковито безграмотну та некомпетентну особу, яку Р. Марцінків, його брат – Я. Марцінків та танцюрист Т. Гурик, безпосередньо використовують у своїх протиправних діяннях, як у даному випадку із навмисною підробок низки документів шляхом шахрайства, безпосередньо у питанні із так званим головним тренером ГО МФК «Прикарпаття» у сезоні 2022/2023.
Саме С. Пташник, що за неодноразовими словами одного відомого «Заслуженого працівника фізичної культури та спорту в Україні», робить три помилки в одному слові із трьох літер, безпосередньо їздив проводити так звану заявку ГО МФК «Прикарпаття» до Будинку футболу на Черепановій горі, у Києві, на початку сезону, подавши до УАФ та ПФЛ сфальсифіковану та недостовірну інформацію, як це практикувалось вже тією сумнівною громадською організаціє неодноразово.
До цієї когорти також сміливо можна занести й брата міського голови Я. Марцінків, якого у команді величають Яйцеславом, який фактично й керує тим ГО МФК «Прикарпаття», яке утримується щорічно за десятки мільйонів гривень коштів платників податків міста.
Саме той Яйцеслав, якого міський голова привіз із рідної йому Чернігівщини, фактично стоїть за більшістю коєння протиправних діянь у ГО МФК «Прикарпаття», в тому числі й за низкою шахрайських діянь стосовно підробок документів, а також особисто причетний до договірних матчів, які навіть під час кровопролитної війни в Україні, продовжує «катати» марцінківське ГО МФК «Прикарпаття».
Отож, на підставі низки підроблених документів ГО МФК «Прикарпаття» відіграло свої 22-а календарні матчі у чемпіонаті VBET UA Перша, ошукавши не тільки УАФ та ПФЛ, але й так званих делегатів усіх тих матчів, які чомусь належним чином так і не спромоглись виявити системне шахрайство із сторони ГО МФК «Прикарпаття».
І це при тому, що такі дії підпадають під дію Дисциплінарних правил Української асоціації футболу, за які передбачена відповідальність.
Так, згідно ст. 8 ДП УАФ це призвело до настання низки порушень, а саме пунктів 2.6 (фальсифікація документів), 2. 10 ( невиконання регламентних норм з організації та проведення матчів) та інші, за які мали би застосуватись різноманітні покарання, у вигляді винесення КДК УАФ відповідних дисциплінарних санкцій стосовно подібних протиправних діянь посадових осіб ГО МФК «Прикарпаття».
Так згідно п. 2 ст.22 ДП УАФ передбачено, що фальсифікацію документів безпосередньо до винних конкретних офіційних осіб ГО МФК «Прикарпаття», мали би бути застосовані дисциплінарне санкції у вигляді заборони здійснювати будь-яку діяльність, пов’язану з футболом, строком не менше, ніж 12-ть місяців, а також сплати ними обов’язкового грошового внеску у сумі від 50 000, 00 грн.
А згідно п. 3 тієї статті , якщо ці системні порушення мали ознаки злочину, то відповідний футбольний орган, який би мав на це належним чином відреагувати на це свавілля ГО МФК «Прикарпаття», в даному випадку КДК УАФ , мали би всі підстави та законні права передати відповідні матеріали справи до правоохоронних органів України для проведення відповідної перевірки й порушення відповідного кримінального провадження.
Крім цього, згідно п. 40 Переліку дисциплінарних санкцій, застосовуваних до юридичних та всіх осіб, які працюють або задіяні в професіональному футболі, за порушення норм статутних і регламентних документів, а саме за внесення до рапорту арбітра прізвищ головного тренера ГО МФК «Прикарпаття» , який не має права брати участь у матчі, мали би за кожний із 22-х зіграних матчів, сплати обов’язковий грошовий внесок до 25 000 грн., а це загалом до 550 000, 00 грн., які лягли би на плечі платників податків міста, за рахунок яких роками утримується ця бездарна та нікчемна громадська організація із сумнівною репутацією ГО МФК «Прикарпаття». Згідно ст. 3 ДП УАФ, до порушника, в даному випадку команди Марцінківа, за такі системні злочині діяння, фактично всього керівництва можуть бути застосовані дисциплінарні санкцій, аж до – виключення зі складу учасників змагань, із виключення із майбутніх змагань та позбавлення статусу професіонального клубу;
Сподіваємось, що Українська асоціація футболу, як і Професіональна футбольна ліга України, все ж зверне належну увагу на подібні протиправні діяння, що системно кояться так званим футбольним клубом, і у відповідний спосіб, на підставі нормативно-правової бази ФІФА, УЄФА та УАФ відреагують на те свавілля та беззаконня, яке роками коїться громадською організацією із сумнівною репутацією, якою є марцінківське ГО МФК «Прикарпаття»…
Володимир ОМОМ.