Інна Сухорукова - онука вояка Української галицької армії та ОУНівця Василя Пашницького. Його життя обірвалося за радянських часів.
Про дідуся згадує – він був справжнім книголюбом.
Івано-Франківський державний архів спільно із Меморіальним центром Голокосту “Бабин Яр” оцифрували та надали вільний доступ до понад 38 тисяч архівних документів. Тут списки мешканців Станиславова та анкети на видачу посвідчень особи.
У оцифрованих фондах – документи як дідуся, так і бабусі Інни Сухорукової.
За зберігання книг українських митців Лепкого, Грушевського, Грінченка та багатьох інших заборонених радянською владою видань, Василя Пашницького визнали “неугодним”. Наприкінці червня 1941 року його заарештували та допитували в підвалах нинішньої п'ятої школи в Івано-Франківську. Через декілька днів Василя Пашницького стратили.
Оцифровані фонди відображають тодішній склад міського населення. Також дозволяють встановити імена репресованих та жертв голокосту, стверджують представники Меморіального фонду. Вони зробили сканкопії усіх наявних документів мешканців Станіславова.
Складною була доля й бабусі Інни Сухорукової – Софії Харук за дівочим прізвищем. Жінка прожила довге, але складне життя за радянської влади, каже онука. ЇЇ не брали на роботу через прогресивні погляди чоловіка. Хоча вона й мала вищу освіту.
Архівні фонди зберігають тисячі історій українців. Інколи навіть ті, про які не знали їх нащадки.
А тих, хто хоче більше довідатися про власне “коріння” та родинне походження, закликають досліджувати оцифровані фонди Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”. Також на сайті можна надіслати запит на пошук архівних документів.