Косівський районний суд виніс вирок лікарю Косівської ЦРЛ, який неналежно виконав свої професійні обов`язки, що спричинило смерть пацієнта.
26 січня 2017 року у Косівську ЦРЛ звернувся пацієнт з діагнозом: доброякісна гаперплація передміхурової залози III ступеня. Цього ж дня завідуючий урологічним відділенням Косівської ЦРЛ, спільно з завідуючим відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії Косівської ЦРЛ та медсестрою Косівської ЦРЛ провів трансуретральну резекцію передміхурової залози у пацієнта, пише Галичина.
Обвинувачений в процесі операції завдав пацієнту інтраопераційне внутрішньо очеревинне ушкодження стінки сечового міхура.
Крім того, протоколом передбачено обов`язкове проведення ретроградної цистографії у разі виявлення внутрішньо очеревинного пошкодження сечового міхура, але обвинувачений неналежно виконав свої професійні обов`язки через несумлінне ставлення до них, не провів ретроградну цистрографію.
«В результаті неналежного виконання медичним працівником - завідуючим урологічного відділення Косівської ЦРЛ своїх професійних обов`язків, внутрішньо очеревинна перфорація стінки сечового міхура була виявлена із запізненням, через чотири доби та ускладнилась розвитим перитонітом з утворенням нориці тонкого кишечника, евентерації кишечника та поліорганної недостатності, що стало наслідком настання смерті пацієнта 28.02.2017 року», - йдеться у вироку суду.
В судовому засіданні обвинувачений своєї провини не визнав, пояснив, що висловлює свій жаль з приводу такого наслідку. Він вважає, що виявлений розрив сечового міхура хворого наступив від внутрішньо-черевного тиску після того як пацієнт сходив в туалет. Своєї вини не визнає. Заявлені потерпілими в справі цивільні позови не визнає.
Незважаючи на невизнання своєї вини обвинуваченим, його вина доводиться зібраними та дослідженими в судовому засіданні доказами, та письмовими матеріалами справи, що перевірені в судовому засіданні.
Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.140 КК України та призначив покарання у виді позбавлення права займати посаду лікаря та займатись лікарською діяльністю терміном на 2 роки.
Відповідно до ч. 5 ст. 74 КК України суд звільнив обвинуваченого від призначеного за ч.1 ст.140 КК України покарання на підставі п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України у зв`язку із закінченням строків давності.
При цьому суд вирішив стягнути моральну шкоду на користь двох потерпілих у розмірі по 50 тис. кожному.